Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes almát ültetnem ilyen...

Érdemes almát ültetnem ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Én is szívesen ültetnék almát,főleg tájfajtát.

Húsvéti rozmaring,Téli piros pogácsa, Simonffy piros...

Csak hát a terület egy szárazabb domboldal.

Alma meg szereti a vizet és azt mondják a jövőben az országunk csak szárazabb lesz.Főleg a nyarak.

Érdemes így almát ültetni?

A környéken nincsenek is nagy almafák. Ami nekünk van sem nagyon akarnak nőni.

Furcsa,de szilva meg körte az van a környéken elég.Nagyok is.

Pedig azok is vízigényesek.

Ha nem almát akkor mit érdemes?



2015. máj. 2. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon száraz helyen vannak az almáim, öntözés nélkül, és nincs velük gond. Rendes nagy gödröt csinálsz ültetéskor, nem csak ilyen pocoklyukszerűt, meg adsz nekik tápanyagot. Legfeljebb kicsit lassabban nőnek, mint máshol, metszed, és ha túl sokat kötöttek, akkor meg rászánsz félórát, és leritkítod, hogy ki tudják nevelni.
2015. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is egy dombon van barack,körte,szilva,meggy,cseresznye és almafa, homokosabb talajon 3000nm-es területen, tavaly rekord termést sikerült elérni pedig Mo. egyik legszárazabb részén lakunk.


Ha megtudod oldani az öntözést és a tápanyagellátást akkor érdemes ültetni. Mi mikroelemmel kiegészített műtrágyát használunk melyet beöntözés után adagolunk ki, illetve adunk nekik levéltrágyát is, minden gyümölcsfánk gyönyörű. Nyáron a hőségben 7-10 naponta adjuk a vizet nekik, minimum 100-200 liter víz liter/fa.

2015. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A locsolást csak úgy tudom megoldani ha viszek kannában, de akkor egy nullával kevesebb lesz, mint nálatok vagy a pár száz méterre lévő tűzcsapot megcsapolom :-)
2015. máj. 7. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!