Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van értelme a különböző...

Van értelme a különböző növényekre szabott földeknek és táponak? Pl. fenyőföld/táp, orchideaföld/táp stb.

Figyelt kérdés
Én mindig az általános virágföldet vagy marhatrágyát veszek, nekem ezek is beválnak. Van értelme ennek a sok fajta földnek?

2015. máj. 14. 23:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
Olyan vitaminokkal van tele, amikre egyes adott növényeknek éppen szükségük van! Valamiből valamibe több olyan tápanyag kell, mint amit a többi adhat! Bár én nem hiszek ebben! Szerintem parasztvakítás és csak marketing! Sima jó minőségű virágföld is ugyan olyan tökéletes!
2015. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Van benne marketing az biztos, viszont vannak olyan növények amelyek csak egy bizonyos földkeverékben nevelkednek szépen, tapasztaltam már ilyet, pl. nem minden növénynek mindegy hogy az adott föld meszes/savanyú.
2015. máj. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha csupa olyan növényed van, aminek megfelel többé-kevésbé az általános föld és az általános tápoldat, akkor persze beválik nálad az általános.


De ha van kimondottan savanyú vagy lúgos talajt igénylő növényed, akkor az az általánosban már nem fejlődik igazán jól, mivel nem úgy tudja felvenni a kellő tápanyagokat, hiába vannak ott a talajban.

Aztán az orchidea meg a kaktusz gyökere nem bírja az általános földet, egy idő után kirothadnak. Stb.


Tápoknál is eltér a különböző növények igénye. Egyes anyagok hosszabb távon felesleges, akár mérgező sűrűségűre is dúsulnak, mert az adott növény nem tud velük mit kezdeni.

Virágzó növények virágzása visszaeshet, mert a túl sok N miatt erős növekedésbe fognak, ami a virágképzés ellen van.

A citrustápokban plusz vas van, mert ezek viszonylag nehezen veszik fel a vasat, és gyorsan sárgulni kezdenek a leveleik.

Tehát egy darabig bármire jó az általános táp, de egy idő után már megmutatkoznak az árnyoldalak a más igényű növényeknél.

2015. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább csak szélsőséges, különleges esetekben van értelme. Orchideáknak többnyire léggyökere van, ami sérülés esetén könnyen fertőződik és a növény pusztulásával járna, ha a növény gyökerei levegőtől elzártabb közegben rothasztó baktériumokkal érintkeznének. Ráadásul orchideák léggyökerei érzékenyebbek az öntözővíz ("talajvíz") anyagainak koncentrációjára. Kaktuszoknak és pozsgásoknak a lazább talaj a megfelelő, amiből könnyen kicsurog a víz. Levéldísznövényeknek a nitrogénben dúsabb talaj biztosít megfelelő közeget, viszont virággal díszítő növényeknél a foszforellátást kell növelni.
2015. máj. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát csak különleges növényeknél van értelme, ha fenyőt akarok ültetni akkor nem érdemes megvenni a fenyőföldet v. a tápot
2015. máj. 16. 14:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak igénytelenebb fenyők amelyeken nem válogatnak annyira a talajban,egyébként ezek is a savanyúbb földben szebben növekszenek, erdei/lucfenyőmnél tapasztaltam ezt, más fajta "flancos" fenyőm pl. meszes talajban már ment tönkre , ellenben aminek vásároltam savanyú földet sokkal szebben növekedett, ezenkívül a szobafenyőnk is a rosszul választott föld miatt ment tönkre.
2015. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Törpefenyőknél, tiszafáknál mi a helyzet?
2015. máj. 16. 15:16
 8/11 anonim ***** válasza:

A fenyőföldnek akkor van értelme, ha cserépbe/edénybe ülteted a fenyőt. Szabadföldben a legcsekélyebb értelme sincs, mert a gyökerek már az első vagy legkésőbb a második évben kimennek a fenyőföldből, a normál kerti földedbe.

Éppen ezért nem lehetséges áfonyát termelni normál talajban, mert hiába ás be az ember 100 liter savanyú földet, az áfonya gyökerei gyorsan beleérnek a rendes kerti földbe, és onnantól már nem érvényes a savanyú föld.

2015. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És a kint elültetett örökzöld tápozása?
2015. máj. 16. 16:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Volldünger Linz műtrágya tökéletes nekik, nekem gyönyörűek, évente 1-2 szer kapnak csak, ha túlzásba visszük akár ki is pusztulhatnak, fontos hogy ha nem is volldünger trágyát használsz legyen benne vas és magnézium, pétisót stb. ilyeneket ne adj neki(szomszédnak szinte minden tuja kiment miatta).
2015. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!