Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertemet ellepték a hangyák...

A kertemet ellepték a hangyák (rengeteg), főleg a paprikámat! Teljesen elszívják az erejét, már 2 palántám sanyarog. Mit tudnék ellenük tenni? Valami hatásos szert tudnátok mondni, amit lehet alkalmazni a paprikán?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:

jó mondjuk az hogy elszívják az túlzás mert olyat nem csinálnak hanem hogy ássák a földet azzal a gyökérzónát kiássák és ekkor okoznak kárt. Nekem is sok gondot okoztak és okoznak. olyat szórtam rájuk hogy protect rovarölő ez direkt hangyára való háztartási cucc. mikor jól megmozgatod a földet (felkapálod) ahol látod hogy rengetegen vannak ahol a boly van oda jól megszórod megritkítja rendesen a népséget. De már olyat is csináltam hogy megmaradt rovarölő permetszert mospilánt még egy kicsit meg is erősítettem és beöntöztem vele a bolynál a földet ott is kidöglöttek de ott nincs veteményem ott csináltam ezt mert azért ne szívja már fel ezt a tömény mérget.

Mondjuk nem tudom nekem a paprika meg a paradicsom környékén nincs hangya lehet hogy nem bírták a talajfertőtlenítőt Force 1.5G ezt a lóbogár miatt szortam amúgy kiszépen minden sor közé meg körbe folyóméterébe 0.5g-ot és nincs de hogy emiatt -e vagy csak nem szeretik azt a részt nem tudom.

2015. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a tetvek miatt jelentek meg a hangyák, és igazából a tetvek csinálták a kárt.


A lényeg hogy Rovarölővel védekezz ellenük:


Mospilan,Actara,Karate,Decis kiválók, utóbbi kettő nem felszívódó de nagyon bevált!

2015. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A paprikákat szórd körbe Őrölt fahéjjal. Egy próbát megér.
2015. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Force jó lehet, az nem is szívódik fel a növénybe, viszont gázosodik a talajnedvesség hatására, és a hangyák belélegzik.
2015. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

Egyébként tetveket egyáltalán nem találtam! A hangyák egy éjszakalatt 2 palántámat a felére lerágták! Actarával lefújtam őket tegnap de nem sok változást látok. Előtte kaptak force talajfertőtlenítőt is de az se segített!

Valami más tipp esetleg?

2015. jún. 24. 11:08
 6/10 hell-ikon ***** válasza:

Éjszaka a hangyák nem mászkálnak... ha egy éjszaka alatt ekkora kár történt a palántáidban, akkor sokkal valószínűbb a csiga kártétel főleg ha esős idő volt mostanában felétek.


Nálam egyetlen éjszaka zabáltak fel 6 folyóméternyi kelésben lévő rézvirágot 1 hónappal ezelőtt, anno pedig 4 folyóméternyi fejesedésben lévő salátát. Ember nem gondolná, hogy mekkora pusztításra képesek, amíg meg nem tapasztalja.

2015. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hangya meg a csiga rágása egész más. A csiga összenyálkázza az egészet, a hangyák meg nem nagyobb darabokat esznek ki, hanem sok kisebb részen fognak neki.


A Force csak a boly fölé szórva ér valamit, nem a vonulási útjukra szórva.

Mit fújtál le Actarával? A hangyákat vagy a palántákat?

2015. jún. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8 éve termelek paprikát, kertészmérnök ismerősöm vizsgálja ha valami probléma van velük, nyüvek, csiga,lótetű,egyéb fonálférgek, stb. okoztak már kárt, de hangya még soha, inkább valami más lesz az!
2015. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A palántát fújtam le a paprikával együtt, mivel rajta voltak.

Most is esik az eső, de most eltűntek 8gondolom az eső miatt). :)

2015. jún. 25. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Száraz időben csinálnak nagyobb kárt a hangyák, mert akkor a vízigényüket is a növényből kell fedezni.
2015. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!