Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szabad-e a kertben csalánt...

Szabad-e a kertben csalánt termeszteni?

Figyelt kérdés
A kert hátsó részében nő a kerítés mellett, és jegyzőtől most kaptunk egy felszólítást, hogy gyommentesítsunk. Igazából másra nem tudok gyanakodni, mivel minden gyomnövényt ismerek.

2015. jún. 23. 22:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem szabad, de hadd kérdezzem meg; szerinted a jegyzőhöz mégis honnan jutott el annak a híre, hogy gyomos a kertetek?
2015. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megjegyzendő hogy nem illendő csalánt a kerítés mellett "termeszteni". Szedd ki hogy minimum 1 méter legyen mindig a csalánod és a kerítés között, különben jogosan háborog a szomszéd.
2015. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyrészt takar, és fizikai védelmet is szolgál - így kevésbé mernek átmászni cigánygyerekek. Különben én is úgy gondolom, ha nem hagyom virágozni maradhat.
2015. jún. 24. 01:33
 4/14 A kérdező kommentje:
Különben a faluban minden évben végigellenőriznek mndenkit, csak eddig még nem volt ez probléma. Bezzeg közterületen az egy szem tujasorból nem képesek kiirtani a bodzákat és már a süntök is benőtte.
2015. jún. 24. 01:40
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Legalább ne ilyen átlátszó indokkal próbáld megmagyarázni, miért gyomos a kerted! Mondd azt, hogy teának termeszted a csalánt, ezt még talán el is hiszik :)
2015. jún. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem átlátszó indok, hogy takar, meg hogy nem másznak át rajta. Te lehet egy jó környéken laksz, nálunk a szomszég egy nagy tehénistálló, ott is egy nagy csalános takar, ami pont jó. Ha meg nálunk mászkálnának be a telkemre a cigánygyerekek, én is mindent elkövetnék, hogy megakadályozzam.
2015. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nértem az indokodat, és igazad is van, de a jegyzőnek ne ezt mondd, hanem, hogy gyógynövény, és teának termeszted! Ebbe szerintem nem köthet bele. Más kamillát ültet, te meg csalánt. Ennyi.
2015. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A hivatalos álláspont erről:


"Az önkormányzatok külön szabályozhatják a kérdést, ott kell érdeklődni. Ha nem szabályozzák külön, akkor csak annyi az általános, jelenleg érvényes jogi kitétel, hogy a szomszédos telek tulajdonosát nem zavarhatja (árnyékolás, kilátás zavarása, telekre átnyúló ágak, gyökerek, épület alá növő gyökerek, épületre ráhajló ágak, épületen végzendő felújítási munkát akadályozó növényzet) ingatlana használatában, birtoklásában nem korlátozhatja, épületében kárt nem okozhat.


Volt azonban egy régebbi jogszabály, amit sok helyen átvettek. Magánterületen az alábbi ültetési távolságokat kell betartani:


– 1,5 méternél alacsonyabb sövény, bokor a telekhatártól 0,5 méter, épülettől 2,0 méterre ültethető


– 1,5 méternél magasabb sövény, bokor és 4,0 méternél alacsonyabb fa a telekhatártól 2,0 méter, épülettől 3,0 méter


– egyéb fa (diófa és magasra növő, terebélyes fák kivételével) telekhatártól 3,0 méter, épülettől 4,0 méter


– diófa és magasra növő, terebélyes fák telekhatártól 5,0 méter, épülettől 7,0 méter"


Amennyiben a Te esetedben legalább fél méterre van a kerítéstől (hacsak nincs a Ti önkormányzatotoknál szigorúbban szabályozva), akkor szerintem is elég csak annyit mondani, hogy nem gyom, hanem csalánteának növeszted.

Ha viszont nincs fél méterre vagy szigorúbb a szabályozás, akkor tényleg ki kell szedni. Viszont kicsivel arrébb telepíthetsz japánbirs-t: nagyon szép és szúrós :D

2015. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, most jutott eszembe: nem lehet, hogy csak az általános, majd mindenkire vonatkozó parlagfű mentesítés miatt kaptad?
2015. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a kert többi része rendezett, tiszta, abba nem köthettek bele?
2015. jún. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!