Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumplibogár ellen van valami...

Krumplibogár ellen van valami igazán hatásos kontakt permetszer?

Figyelt kérdés

III-as vagy esetleg II. kategóriás.

Felszívódót nem szeretnék alkalmazni, mert már rendszeresen szedjük, de a levelek még szép zöldek, sokat fejlődnének a gumók, ha nem enné meg a leveleket a bogár.


2015. júl. 29. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahol a youtube-on láttam egy bácsit, aki rézgálicot használt.
2015. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rovar ellen?? Az inkább gombabetegségek ellen jó.

Persze, lehet, nagy dózisban mérgező a bogarakra, de azért mégsem egy rovarölőszer.

2015. júl. 29. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Karate és decis is jó, tapadásfokozóval max. 2-3 szor érdemes őket használni váltogatva!
2015. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha azért akarsz kontaktot hogy ne legyen várakozása akkor ez bukta mert a kontaktok nagy részére is várni kell neked inkább az a lényeg hogy minél rövidebb legyen a szer évije mivel fogyasszátok.

mert pl a decis konkrétan nincs a krumplira de az is többnyire 7 napos amire való.

DE pl a sumi alfa 5 ew az kifejezetten engedélyezett és az tutira 7 nap

hát átnézegettem az engedélyezett dolgokat 7 napnál nem találtam rövidebbet de abból van sok igaz régi a könyvem. gazdaboltban lehet tudnak ajánlani olyat ami neked jó.

De akkor ha már így áll a helyzet szedjél fel annyit ami elég arra az egy hétre vagy ne fújjál le egy kis területet ami meghagysz szedésre a többit meg fújd le

mert abban igazad van ha még szépen néz ki ne a bogár tegye tönkre elég kárt tett idén a nagy aszály én locsoltam is és már ígyis felvan száradva

2015. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Decissel szórtam 3 napja (megtaláltam, hogy régebben, mikor még engedélyezve volt rá, milyen dózissal kellett használni), de ma néztem, csak kicsit megritkultak, de még sok kicsi és öreg van a bokrokon. Pedig a megadottnál valamivel töményebbet használtam.


Nekem is ez jutott eszembe, hogy jobb híján kihagyok egy részt.

De most néztem, a Mospilan csak 7 nap krumplira (többre emlékeztem), az még belefér, előtte szedek egy vödörrel. Igaz, már eddig is 3x használtam, de hát ez van, ha nincs jobb...


Sajnos, igen sokszor kellett idén permetezni, mert a szomszéd egyszer sem permetezte az övét, a bogarak lerágták persze tövig, onnan özönlenek hozzám folyamatosan.

2015. júl. 30. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

az igaz hogy 7 napos a mospilán de nem csak ezt kell figyelembe venni hanem arra is hogy mi hányszor használható mert ez pl csak egyszer.

Énis idén használtam mospilánt actarát apacsot sumi-alfát midet egyszer és takatított rendesen.

Sokszor igaz azt olvassa az ember hogy milyen magas dózissal fújja aztán én idén kezdtem el komolyabban foglalkozni vele és rájöttem nagyon sokan azt a nagy hibát követik el hogy kevés szert raknak mert

pl az apacs 3g-os kiszerelésű amire az van írva hogy 30 liter vízbe való ez így igaz is meg van aki azt mondta belerakta kevesebb vízbe hogy töményebb legyen és mégse takarított ilyenkor jön ki hogy az se mindegy hogy mekkora területre fújta ki mert itt jön az hogy a hektár dózisa 40-50g vagyis 1 gramm kb 160-200nm-re való ehelyett mikor felmértük a területet kijött hogy még fél gramm se jutott 200nm-re olyan minimummal fújták hogy nem csoda hogy nem hat.

A másik hiba meg hogy ha ugyan azt használod egymás után előjön a rezisztencia vagyis immunisak lesznek a kis féregek a szerre.

pedig kb 30 szer van krumplibogárra engedélyezve és mégis mindíg ugyan azzal fújja a nagy többség pedig a kerti felhasználásban észre se venni pár száz forintot hogy most valami 700 vagy 1000 forint nem az a költség hanem mikor már nemhat a szer és újra kell használni az már akkor sokkal több.

2015. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, az nagyon nem mindegy, hogy mennyi lét fúj az ember.

Most a Decisnél én egész biztosan többet fújtam a kelleténél, mert biztosra akartam menni, úgy gondoltam, hogy majd lefolyik, ha túl sok lett.


Azért használtam Mospilant többször, mert elég messze van a telek (4 faluval odébb), és mikor mentem, akkor döbbentem rá, hogy muszáj valamit szórnom, és a szóba jöhetőek közül csak ez volt kéznél. De használtam kétszer Actarát meg egyszer Karatét is, ez akkor levitte, de 3 nap múlva már újra tele volt, az újonnan jöttekre már nem hatott.

2015. júl. 30. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Porszivó is meglepően hatékony.
2022. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!