Kezdőoldal » Otthon » Kert » Száraz, kötött talajra milyen...

Száraz, kötött talajra milyen fát érdemes ültetni?

Figyelt kérdés

Vagy mit milyen alanyon, hogy bírja?

Az agyagos, nagyon agyagos kötöttnek minősül?

Fontos, hogy nyáron száraz és nincs lehetőség az öntözésre!

barack,kajszi,körte vad alanyon,füge vagy mi az ami ezt bírja?



2015. júl. 30. 11:30
 1/9 E1D1E ***** válasza:
44%

Olyan növény alkalmas szerintem az ilyen talajon való túlélésre aminek a főtörzse, nagyon mélyre képes lekúszni.

Álltalában a faiskolákban a fecsemetéknek elvágják ezt a gyökerét, ami jelen esetben alkalmatlanná tehet akármilyen fafajt a túlélésre abban a földben. A helyben magról kelt vad fába oltott gyümölcsfának van a legnagyobb esélye szerintem.

2015. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nagyon fontos lenne,mert nem szeretnék pár évente új fákat vásárolni.

konténeresekre gondoltam.érdekelne a sárgabarack,alma,körte,meggy talán szilva, csak hát száraz a föld.

Milyen alanyon legyenek?

gondoltam kökény alanyra megpróbálok magam kajszit oltani.Esetleg galagonyára körtét és vagy almát?

Vad őszibarack alanyon kajszi?

2015. júl. 30. 12:20
 3/9 E1D1E ***** válasza:

Ehez sajna nem igazán értek de találtam ehez kapcsolódó oldalakat.


Az első oldalon egy kereskedés mutatja be a gyümölcsfáit. Hasznos infóval szolgálhat az alany kiválasztásához.

[link]


A második oldal egy leírást nyujt az oltványozás egyik fajtájához kezdőknek.

[link]

2015. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán a szilva, kajszi bírja, meg talán más gyümölcsfák is, az már más kérdés hogy alig lesz rajta termés a szárazság miatt/ledobja a nagyrészét.(ebben az évben még kötött talajon is locsolnom kellett a gyümölcsöst hogy a terméssel ne legyen probléma....).
2015. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az agyagos talaj az kötött. Gyakorlatilag az agyag a kötöttség lényege. Az ilyen mind a vizet, mind a tápanyagokat megköti, innen a neve.


Ültess bármilyen fát, ebben a kertben minden meg fog maradni öntözés nélkül is. (Vagy ha nem, akkor nem a szárazság fog végezni vele.)

Nekem is kötött talajon van (több helyen) kb. 100 gyümölcsfám, a sárga, ill. szürke agyag fölött 40-60 cm termőréteggel, és minden öntözés nélkül termelek (piacra a nagyobb részét).

Ha bejön egy különösen aszályos év, akkor fonnyadnak a levelek, kisebb lesz a gyümölcs (persze ritkítom), de a fa megmarad, a következő évben megint rendes termésem lesz.

2015. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az ötös válaszolóhoz, azzal a kiegészítéssel, hogy akármi azért nem érzi jól magát kötött talajon. Például a mandula vagy a homoktövis laza, levegős, gyorsan felmelegedő talajokat kedvel.
2015. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös valóban jól mondja. Hozzáteszem, msotanában felfedezték, hogy a magról kelt fák növesztenek a főgyökeret, ami akár több méter mélyre is lenő. Az ültetett fáknak nincs olyan.
2015. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felénk nő nagyra mandula és terem is ugyan olyan talajon ami a kertünkben van? Ott miért bírja a fa?
2015. aug. 2. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Öntözik/lazítják a talajt, én is termelek kötött talajon mandulát...több munka van vele.
2015. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!