Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet leszedni a chili...

Mikor lehet leszedni a chili paprikát? És hogyan kell szárítani?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Felfűzve, napos helyen. / Eresz alatt./
2015. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mikor kell leszedni? Honnan tudom, hogy megérett? Ha tovább hagyom, akkor elrohad vagy fonnyad? Vannak nagyok és kicsik. A kicsiket még hagyni kell, amíg akkorák leszenk mint a nagyok? Tehét nem egyzserre kell leszedni őket?
2015. aug. 17. 10:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapkérdés: van valami halovány segédfogalmad arról, hogy milyen fajta chilid van? :D


Nekem egy piacolt példányom van, törpe, lila az egész növény és a termése pirosra érik. Én azt szoktam csinálni, ha már a termés szépen, egyöntetűen piros leszedem és hozzáfűzöm a többihez. Amíg dög meleg volt, addig nekiállt megszáradni a szárán, ha nem szedtem le időben.

Én is azt csinálom, amit az első válaszoló: fogok egy fehér cérnát és egy konyhainak kinevezett tű segítségével felfűzögetem rá a paprikákat, aztán száraz, meleg helyen szárítom.

2015. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szikével? vagy törjem le?
2015. aug. 17. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell leszedni, mikor érett színe lesz. Tehát a zöld megpirosodik, a lila megfeketedik, a zöldessárga élénk sárga lesz, stb., fajtára jellemzően megváltozik a színe. Ezután már nem fog tovább nőni, azaz ami érett, azt le kell szedni, akár kicsi, akár nagy. Ha tovább hagyod, akkor egy darabig nem lesz baja, aztán megfonnyad, de mindenesetre a növény nem nagyon hoz újabb terméseket.

A félérettek is be fognak színesedni, de nem lesznek olyan erősek.


Legegyszerűbb simán letörni, vagy ha nagyon sűrű a bokor, nem férsz hozzá, akkor metszőollóval vagy bármivel levágni.

2015. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!