Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vannak természetes bonsai...

Vannak természetes bonsai fák? Hogy egy fa fajta alapból törpe méretű

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 21:52
 1/5 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy elültetem a magot és magától lesz törpeméretű a fa.
2015. nov. 29. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igaz, vannak olyan fák, cserjék, amelyek lassú növekedésűek, de még ez a növekedési ütem is sok egy bonsai létrehozásához. Vagyis eleve lassú növekedésű fa vagy cserje magját ültetik el, de a kikelt növényt szinte folyamatosan metszésnek vetik alá, nemcsak a törzsét, de a gyökérzetet is. Ennek hatására a metszésfelület alatt sok rügy képződik, amelyekből csak azokat hagyják meg, amelyek a megfelelő irányban hajtanak ki.A gyökereket hasonlóan metszik, miáltal kisebb felszívó felület következtében csökken a kis fa növekedési erélye. Mivel a növényeknek nincsen idegrendszere, ezért nem "érzik meg" ezeket a beavatkozásokat. Ezek a bonsai fák azonban nagyon érzékenyek a kiszáradásra, éppen a korlátozott felszívó képességű gyökérzet miatt, tehát megfelelő páratartalmú környezetben, a nedvesség ellátás folyamatos ellenőrzése mellett tarthatók biztonságosan életben.
2015. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az ebay-en, vaterán árult magok mind átverés.

Sima, normál magok, csak gondoskodás által nőnek a bonsai fák.


Vagyis van természetes bonsai is: pl amikor egy erdőben vagy mezőn a nyulak, őzek mindig lerágják a friss hajtásokat.

2015. nov. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

na meg vannak kisebb növekedésű erélyűek, de azokból sem lesz bonsai.

Ezeket altalában compacta névvel jelölik.

2015. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lényeget már az előttem levők megválaszolták. Én csak egy történetet szeretnék megosztani mindezek alátámasztására.

Egy földalatti garázs van a lakásommal szemben, és füvesítve van a teteje. Kutyák is sétálnak rajta. Egyszer véletlenül, egy fűnyírás után fedeztem fel rajta egy vadgesztenye bonsait. Egy kutya áshatta a gödröt, egy madár vagy egy gyerek hozhatta a vadgesztenyét. Kinőtt egy 10-15 centis gödör alján, és minden fűnyíráskor végigmentek a tetején.

Amikor én kiszedtem a gödörből, három-négy éves bonsai fácska lehetett. Babusgattam, dédelgettem, aki látta nálam, mindenki hüledezett, hogy nem gondolta volna, hogy egy ekkora nagyra nővő fából, mint a vadgesztenye, is lehet bonsait nevelni. Mindenkinek elmondtam a történetét.

Aztán a garázsban próbáltam meg kiteleltetni lombhullás után, de vagy alul-, vagy túlöntöztem, mert tavasszal már nem hajtott ki.

2015. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!