Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül egy kb.30...

Mennyibe kerül egy kb.30 m2-es terület lebetonozása? Csak az anyagköltséget kérdezném.

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Anyagvastagságtól függő. A beton m3-e kb 15-20eFt-ba kerül.
2010. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha mondjuk 10cm vastagon betonozol, akkor 3m3 beton kell.

Attól is függ, hogy milyen mechanikai szilárdságú, minőségű beton kell. Készbetont már 10000Ft/m3 áron is lehet kapni. Ehhez hozzá jön még a szállítás is, egyéb költségek pl zsaluzásra.

Tehát készbetonból 40-50eFt-ból megvan. Valamivel olcsóbb, de sokkal munka és időigényesebb, ha veszel cementet, sódert és kikevered magad betonkeverőben.

2010. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csak a mész, cement és sóderköltség érdekel. Magunk betonozunk, szállítás megoldott, zsalu van.
2010. márc. 23. 19:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mész nem kell a betonba! Csak sóder, cement és víz megfelelő arányú elegye.
2010. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

"Csak a mész, cement és sóderköltség érdekel. Magunk betonozunk..."


Ajjjjjajjjj! Aggódom...


Cement 3000 forint /mázsa, sóder 2-3eFt / m3.


Tudod mennyi cement (és víz) kell a sóderhez? 3-4q/m3. Tehát a betonod ára 11-15eFt/m3. És kézzel kevert össze-vissza minőségű lesz. Nekem a telephelytől 30km-re 12700-ért hozták el m3-ét mixerrel!


Hát te tudod... De ennyi erővel nekiállhatnál sarlóval füvet nyírni gép helyett, meg kaszával aratni kombájn helyett...

2010. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

tegnap esti 21:21 vagyok megint. Úgy látom - ne vedd bántásnak, kérlek! - te még nálam is gyakorlatlanabb vagy a betonozásban.


Ezt a kérdést én tettem fel és hasznos válaszokat kaptam, érdemes lenne átolvasnod, hátha te is tudsz ötleteket meríteni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__735851-betonozas..


Jó munkát!

2010. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Bocs, de csak az árat kérdeztem, ne a szaktudásomat firtasd. Egyébként a férjem és az apukám csinálná, én csak tényleg az árra lennék kiváncsi, hogy hogyan kalkuláljak!!!
2010. márc. 24. 07:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Akkor az, amit fentebb írtak kb:


"Cement 3000 forint /mázsa, sóder 2-3eFt / m3."


De 1m3 betonban 3 mázsa cement is bőven elég.

És kell még pár m3 víz is. Vízdíj talán a számlán fel van tüntetve.

De ha pontosabb árat akarsz, menjetek el egy tüzéptelepre, vagy hívd fel őket és kérdezd meg! Kb 1 perc telefonköltség és pontos árat tudnak mondani.

2010. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

"De 1m3 betonban 3 mázsa cement is bőven elég. "


Milyen szilárdságú betonba? Hogyan biztosítod, hogy a betonkeverőbe mindig belekerüljön a 3q arányos része? Hogyan biztosítod a legmegfelelőbb víz-cement arányt? Lapáttal, meg vödörrel?!?


Mivel házilagos betonkeverésnél fentiek nem biztosíthatók pontosan, ezért rá kell számolni a cementmennyiségnél, hogy mindenhol meglegyen a szükséges szilárdság.


De mégegyszer: kérlek kérj egy ajánlatot készbetonra is! Meglátod mennyivel lesz olcsóbb. Aztán ennek tudatában tedd ki az apukádat és a férjedet a rohadt nehéz betonozásnak. Mert te könnyen tipegsz itt árakért körbe, lapátolni azért nem te fogsz. Remélem azért elárulod majd apukádnak, hogy "apu, ti lapátoljátok majd a sódert, talicskázzátok a betont 2-3 napig, mert így ugyan kicsit drágább is lett, meg sz.rabb is, de legalább nem kellett változtatnunk a 'házi betonozás olcsóbb' elképzelésünkön!"

2010. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszönöm a kioktató válaszodat!!!
2010. márc. 24. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!