Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy hektár gabonaföldet egy...

Egy hektár gabonaföldet egy ember egymagában mennyi idő alatt tud lekasználni? Illetve egy marokszedő utána hány óra/nap alatt végez?

Figyelt kérdés
Átlagos fizikum mellett hozzávetőlegesen mennyi idő alatt készül el vele?

2016. jan. 6. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én pl. átlagos fizikumú vagyok. Igaz, nem tudom hogy jön ez ide. Egy hektárt akár tizenegy perc alatt le tudok szedni a Newhollanddal, ha elég kemény az alja, és nem süllyed. És persze, hogy egyedül, hiszen a kombájn nem airbus, amit ketten vezetnek. A marokszedő az micsoda?
2016. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 kaszás után min. 2, inkább szedő kell, és váltásról is gondoskodni kell ekkora földnél.

Egy ügyes kaszás egy jó 130-as kaszával nagyon gyorsan tud haladni. Egy nap alatt meg is lehet a kaszálás.

Ha van 3 szedő is aki tud utánamenni, akkor az is megvan. Ha csak egy szedő van, akkor a kaszás nem tud normálisan haladni, mert várni kell a szedésre.


Nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=zfqXjVSlXlg

Idősek, pici, kb. 70-90-es kaszával tolják, mennyi szedő van, és milyen szépen haladnak, Persze ez egy bemutató, sok a duma ami miatt látszik is a sok időkiesés, de talán jó kiindulásnak matekolgatni.

2016. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁ Egyes vagyok. Ne röhögjetek ki, a második válasznál már látom hogy mit értettem félre. :-) A kérdés a kézi aratásra vonatkozott. Bocsi!
2016. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"A kérdés a kézi aratásra vonatkozott. Bocsi!" Bizony arra! :) Semmi baj, én viszont Téged nem értettelek először. :)
2016. jan. 6. 23:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Két hét, hajnaltól sötétedésig.
2016. jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt levezetnéd? Hogyan számoltad ki? Illetve miért ilyen pontos és kerek szám jött ki, mi van, ha pl. négy, vagy kilenc nap?
2016. jan. 7. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Elkezded és addig csinálod, amíg kész nincs, az időjárás nem vár az jön. Oviskoromtól 22éves koromig csináltam sorba minden folyamatot, amire elég erős voltam. Ez alapján saccoltam meg. A videóról csak azt lehet megtanulni, hogy hogyan nem szabad csinálni, az apró részletek, amit azok akik nem csinálták, soha nem vesznek észre. Leírni ezt nem lehet vagy nem is vállalkoznék rá.
2016. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát kb. két hét mire mindennel végez egy ember (illetve több ember), kaszálás, marokszedés, cséplés és a rejtett dolgok?
2016. jan. 8. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egymagam egy nap alatt kb. 3-4 kadrátot tudok megcsinálni. 41 éves vagyok.
2016. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!