Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kell bejelentenem ha egy...

Hol kell bejelentenem ha egy nagy fenyőt szeretnék kivagni az udvaromban?

Figyelt kérdés
All a hazunk elott ket nagy fenyo,(joval harminc centi felett van az egy meter magassagban mert torzskeruletuk). Elegge kozel vannak a hazhoz es a lombkoronajukon kereszul erkeznek elektromos vezetekek a hazba. Tartok tole, hogy a surlodastol elobb utobb elfogy a kabelek szigetelese es kigyulladnak a fak es atterjed a tuz a hazra. Ezert szeretnem kivagni mindket fat. Nem tudom, hogy ezek kivagasat be kell-e jelentenem (sztem igen) es hogy hol kell ezt megtennem. Iletve hogy milyen hivatalos szerv tud felvilagositast adni?

2016. jan. 18. 22:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt elfelejtettem, hogy Dunakesziről kerdezetem.
2016. jan. 18. 22:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát,a ház előtt a ti telketek van még v. az már az utca?Mi az előkertből vágtunk ki négy 10-15 m-es fenyőt,miután megvettük a házunkat(szeptember)mert hasonló problémáink is voltak vele mint neked+ semmi napot nem engedtek be 2 szobába ami az utcára néz,és féltünk,hogy az egyik akár rádőlhet a tetőre egy nagyobb szélviharnál.Tudomásom szerint be kellett volna jelenteni,de mi nem tettük.A szembe szomszéd bácsi kivágta,cserébe megkapta tüzelőnek.
2016. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Önkormányzat, minimális dij (5 éve 5000 volt Gödön). Jobb ha kérsz, mert a régi fákra harapnak az öregek. Nekünk 1-re volt papir, következő évben a másikat hasította ketté a vihar. A maradékot kivágtuk, mert ház mellett volt, de így is ment a hőzöngés, h nem tiszteljük az értékeket.
2016. jan. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A.C.A.B ***** válasza:
55%
Én azt csodálom, hogy az e-on, vagy valami hasonló nem vágta még ki őket. Felénk ha egy fa belelóg a drótokba mindenféle kérdezősködes nélkül kivágnak a fából egy akkora részt, hogy az ne zavarja a drótokat. Kegyetlen hülyén néz mondjuk ki, amikor szegény fa lombkoronáján tátong egy lyuk, de legalább megcsinálják. (Ha tetszik az embereknek, ha nem). Mondjuk a helyedben én is kivágnék két ekkora fát.
2016. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az előkertben vannak, akkor a jegyzőt kérdezd meg, lehetnek helyi szabályok. (Általában 10 cm feletti törzsátmérőtől kell erdei fára engedélyt kérni, amit balesetveszély esetén meg szoktak adni, de nem mindig.)


Azért normál családi házas övezetben, nem belvárosban, ha a környéken lakókban megbízol, akkor szó nélkül neki lehet fogni. Gond akkor van, ha feljelent valaki. Erre az esetre csinálj fotókat, hogy miért vágtad ki őket.

2016. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!