Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pontosan! Mit jelent az, hogy...

Pontosan! Mit jelent az, hogy determinált paradicsom? (részletek alul)

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy azt jelenti,hogy meghatározott magasságig fog nőni, és nagyjából egyszerre fog beérni rajta a termés.

De engem inkább az érdekelne, hogy az,hogy determinált meghatározza e azt is, hogy adott növény max hány nóduszig tud nőni? Ez csak azért kérdéses, mert ha van egy determinált fajta ami mittudomén, 6 hajtásnál nem nő tovább akkor ha letöri az ember az alsó 2 hajtást praktikusság végett, akkor ott bukok 33% termést is ezzel, vagy nincs ilyen összefüggés?


2016. márc. 30. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi paradicsomot akarsz ültetni?
2016. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
48 tövet. 12 db/sor. De nem csak saját célra megy, hanem az egész családnak. Igazából hiányozna az a mennyiség,ha úgy van ahogy gondoltam.
2016. márc. 30. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen félelmeid vannak akkor miért determináltat akarsz ültetni? A másik fajta nem jó?
2016. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom, hogy igazam van e a kerdesben. Lehet alaptalanok a felelmeim. Ezert is kerdeztem. Meg mar nonek a palantak. Nem szeretnem lecserelni oket.
2016. márc. 30. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Elülteted a determinált paradicsompalántát.

Ez nő egyenesen, ameddig a hajtás csúcsán nem hoz egy virágfürtöt.

Mikor már a kis paradicsomok növekednek, akkor a fürt alól valahonnan, egy levélhónaljból, elkezd megint hajtani, és pár levél után a hajtáscsúcs megint egy virágfürtben fog végződni. És így tovább, ameddig a fagy vagy fitoftóra el nem viszi.

Hogy mit törnél le, azt nem értem.

Ha túlságosan nőne, soká jönne a fürt, akkor igen, le lehet törni, mert hajtani fog újat. A szárról is le lehet törni az oldalhajtásokat, de ha sokat törsz le, akkor csökken a termésed.

2016. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt eleg rossz a fold ugyhogy az also termesek mindig megrothadnak paradicsombol es paprikabol is ha nagyobb esot kap. Ezert leszedem az also hajtasokat. Elobb talaltam egy leirast a temarol es ott azt irtak hogy az also ketto oldalhajtas mindig level lesz es a 3. lesz termes. Ugyhogy max azt kell letornom. Koszi a valaszokat.
2016. márc. 31. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt linkelhetnéd, kíváncsi vagyok, mit hogyan értenek, mert nekem így elég gyanúsnak tűnik.
2016. ápr. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 4. 17:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt semmi ilyesmit nem ír, amit te állítasz.

Itt levelekről meg fürtökről ír, nem hajtásokról.

2016. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

valóban. :) nálam volt egy kis fogalomzavar. Én úgy tudtam,hogy az (is) a hajtás amin maga a termés nő, tehát a fürt. Bocs a hibás kérdésért. Mentségemre legyen,hogy hobbi kertész vagyok :)

Végül is a kérdés az akart lenni, hogy ha az alsó 2 fürtöt leszedem akkor az 6-2 fürt lesz -e.

Bár még egy kérdés is felmerült bennem. Akkor a hónaljhajtások is úgy működnek,mint a főhajtás? 6 db fürt lesz azon is?

2016. ápr. 5. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!