Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy bennzin motoros fűkaszát...

Egy bennzin motoros fűkaszát akarnák venni, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Ez a három lenne:

1 Husqvarna 128 r

2 Ruris 430c

3 Prorun TBC 243D 2,4 LE


Ugyhallottam az erősebb motorok jobban birják időben, és gyorsabban is vágsz velük, viszont ezek tudomásom szerint kinaiak, es hát nem nagyon dicsekednek ezekkel a kinai márkákkal, viszont a husqvarna talán gyenge lenne mert lenne mit vágjak. Mi a véleményetek, köszi előre!


Raktam képet is


Prorun: [link]


Husqvarna: [link]


Ruris: [link]



ELVÁRÁS: tartos, jo, erős



2016. máj. 14. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten a Maruyama márkára .

Van ott mindenkinek való nagyságú.

Igaz hogy nem forog fenn ez a köztudatban,de nagyon megbizható.Ez még Japánban készül ,és nem kinai motorral .

Egy MTD kinai motorral gyártottat 1 év alatt kidobtam .

Ebből nekem a kisebb teljesítményű,a BC 320 van,de egy rossz szavam se lehet rá. 4.éve használom.

Egy szervizben ajánlották,hogy még a közületek is ezt vásárolják .Nagyon jó áron is van .

2016. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

A három közül nincs olyan, ami elvárásod szerint tartós, jó, erős. Ezek árának a duplájáért már esetleg.

A Husqvarna harmatgyenge szegélynyíró, a kínaiak meg jók és erősek egy darabig, de nem tartósak.

2016. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Háztáji használatra egy Stihl FS 55 bőven megteszi. 20 éve még maszekba is eljártam vele.
2016. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:

Miquellel egyetértek.

De ha muszáj ezekből választani, akkor a kis teljesítménye ellenére is a husqarnát venném. Lehet, hogy lassabb lenne vele a munka, de bírná sok éven át, megbízhatóan. Nem sokkal gyengébb, mint az FS 70-es Stihlem (0,75 Kw a 0,9Kw ellenében), és én azzal gond nélkül vágok 1000-1200 m2 körüli térdig érő fűvel benőtt területet (gyümölcsfák alatti kaszálót és a kertünk nehezebben hozzáférhető részeit).

A husquarna bizonyítottan jó minőség, míg a másik kettő a névtelenség homályába burkolózik, és bár lehet, hogy nem rosszak, ez csak utólag derül ki. Miután kifizetted.

2016. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ismert, tiszta terepen használod, elég ütőkéssel tolni, oda nem kell 1 lónál több, és még előny is a könnyebb gép, ha nem számottevően rövidebb a szár.
2016. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zora1 válasza:
Husqvarna 128 r
2023. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!