Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kínai gyártmányú benzines...

Egy kínai gyártmányú benzines fűkaszáról van szó (Best). Úgy tűnik, egyik pillanatról a másikra romlott el. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Még alig használtam. Legutóbb kb. 20 perc üzem után egyszer csak az történt, hogy minél jobban adok rá gázt, annál inkább le akar fulladni. Van valakinek elképzelése, miért történik ez? (üzemanyag nem volt még kifogyva)

2016. máj. 18. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha eddig bírta akkor vigyed vissza.
2016. máj. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Én annak a kínai gyártónak verném szét a fején a hulladék termékét, aki az ilyen minőséget legyártatja, és forgalomba hozza. Hatalmas átverés. Sokan megvásárolják, mert olcsóbb a normális termékeknél, viszont nem fogják tudni a rendeltetésének megfelelően használni. Sajnos hosszú időnek kell még eltelni, hogy az emberek megtanulják, hogy nem szabad megvenni ezeket a szarokat. A hitvány alapanyagok és a hanyag összeszerelés miatt sajnos ezerféle hibája lehet a "gép"-nek, ami rövid időn belül jelentkezik. Garancia, ha még érvényes, akkor gyorsan visszavinni a vásárlás helyszínére. Az árán pedig lehetőleg ne másik kaszát (ugyanilyen rossz lesz az is), inkább három karton sört hozzál. Kettő ilyen fosnak az árán pedig kapnál olyan gépet, ami rendesen, hosszú ideig és megbízhatóan működik.
2016. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

A tünetek valamiféle benzinellátási gondra utalnak.

Ha garanciás, nem fognék neki szétszedni, vinném vissza, mert valószinűleg jönni fog sorban a többi hiba.

Én inkább vettem egy alig használt al-ko bc 4125-öst. Az sem a technika csúcsa, de nem romlik el lépten-nyomon.

2016. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Az én fűnyírómnak is hasonló gondja volt a hét végén, de megoldottam. Szétszedtem a légszűrőt és a karburátort, alaposan megtisztítottam. Valószínűleg neked is az dugult el.
2016. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszed ,hiszitek el amit én mos irok .Az én kínai motorosom is megállt,azt hittem benzin gond van .

Mindent kítisztitottam rajt,majd elindúlt,de csak alap járaton.Gázt adva kicsit felpörgött,és megállt .

hagytam alapjáraton,aztán csak úgy felpörgött.és meg is halt .Ugy megszorult ,mozditani sem lehetett.

Vittem a szervizbe,szédszedtélk ,és közölték,a javitása többe kerülne ,mintha újat vennék .

Szétszakadt a hajtókar.Ez pár lemezből volt sajtolva .

Ez abból adódhatott a karbiban van belül egy lemez fordulatot szabályzó lemez fellazult,és oda került ahova nem lett volna szabad .

Bár új gép volt,de mindenki kivédte magát azzal ,hogy ez hobby gép .Olcsó géptől mégis mit várok .

Irtam a gyártónak ,forgalmazónak .Nem voltak nagy vonaluak egyátalán .Én nyeltem be a 40000 ret .

2016. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi pénzért már inkább tényleg alko. Vagy levadászni egy még komolyabb, megkímélt gépet.


Szeretem amikor erre hivatkoznak. "mit várt uram, ez nem prémium kategóriás gép"

Mit vártam volna????

Egy prémium kategóriástól azt várom, hogy használhassam napi 3-4 órán keresztül a munkámhoz.

Egy hobbi géptől pedig azt várom, hogy otthoni, alkalmi használatot kibírjon.

És hogy ekkora nagy igénybevételi különbség mellett ugyanannyi évet kibírjon a 2 külön kategória.


Már nekem is dobtak vissza garancia igényt, nem rendeltetésszerű használatra hivatkozva. Ezek szerint a gyalugép nem arra rendeltetett hogy legyaluljak vele összesen 5 deszkát! Véletlen sem az volt a hibája hogy puha műanyag házba építették be a pocsék minőségű csapágyat, aminek nem volt porvédelme, megszorult, megforgott, szétolvasztva a műanyag házat... Neeem, nem pocsék, használhatatlan konstrukció, hanem nem rendeltetésszerű használat... :-(

2016. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én meg vettem teszkós gyalugépet. Önmagát zabálta be, még jó, hogy nem sérültem meg! Viszont becsületükre legyen mondva, visszaadták az árát!
2016. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha gázadásra akar lefulladni, ez valószínűleg arra utal, hogy túl sok a benzin a levegőhöz képest. Vagy a benzinen kell visszavenni, vagy levegő nincs elég. (A szívatót nem hagytad rajta, ugye?)

De ha még garanciális, akkor szét ne szedd, nehogy ebbe kössenek bele, hanem vidd el garanciális javításra.

2016. máj. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos a garanciális javíttatás nem jöhet szóba (neten rendeltem a gépet, és szerintem nem is volt mellékelve semmiféle garancia-papír). Marad a házilagos szervíz, az ajánlottak szerint.
2016. máj. 19. 10:34
 10/13 anonim ***** válasza:
én is így jártam,de megoldottam vettem egy márkásat ezt meg elrakom,hogy eszembe jusson,hogy százezres gépet nem lehet harmincért megvenni!!!!!
2016. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!