Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen terebélyes egy gönci...

Milyen terebélyes egy gönci magyar kajszi?

Figyelt kérdés

Interneten találtam magasságra vonatkozó adatokat, de terebélyességre sehol.

Milyen terebélyes lesz a fa? Illetve a törzse milyen magas lesz (az elágazások nélküli rész magassága, hogy ne kelljen lehajolni, amikor elmegyünk melette)? Mennyire tudom a törzsét nagyra nevelgetni?


2016. máj. 22. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Széthajló koronát nevel, koronaalakító metszést igényel, ha nem szomorúfüzet akarsz.

A neten középerős növekedést írnak, de szerintem az én öreg fám ilyen, és az legalább 12 m széles és 8 m magas.


A törzs olyan magas lesz, amilyenre neveled. Ha ültetés után fél méter magasan visszavágod, akkor egyből elágazódik, de ha magasra neveled, akkor magas lesz. Ez csak metszőolló kérdése.

Egyből azért nem érdemes túl magas törzset nevelni, mert a gyenge törzs a sok ággal lehajlik, inkább olyan 130 körüli törzzsel kezdeni, aztán az oldalágakat mindig visszább vágni, hogy fokozatosan erősödjön a törzs a kellő magasságig.

2016. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, de abszolút kezdő vagyok! A fél méter magasan visszavágod alatt azt érted, hogy a fél méter magasság felett lévő ágakat visszavágom, hogy magasságilag ne menjen fél méter fölé? Tehát ha visszametszem rendszeresen az ágakat, akkor lesz kellőképpen vastag a törzse?

Elég kis helyre akarnám rakni, de nem tudom ott elég-e a hely neki. A kerítés és a burkolat között mondjuk van 4 méter és nem szeretnék hajolgatni, amikor járok a burkolaton. Mi a véleményed? A kerítéstől hány méterre optimális ültetni, hogy elférjen( ha máshova ültetném )?

2016. máj. 23. 15:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy ha elülteted a csemetét, és fél méter magasan elvágod. Akkor ott fog elágazni, a vágás alatti részen, tehát bokrod lesz.

Ha 3 m alatt minden oldalágat leszedsz, akkor 3 m magas lesz a törzs.

Tehát rajtad múlik, milyen magas lesz.

Ha azt akarod, hogy a kerítés fölött ne hajoljon át a szomszédba, akkor rendszeres metszéssel megoldható ez, ha legalább 4-5 m-re van a kerítéstől. Ha közelebb van, akkor is megoldható úgy-ahogy, de egy idő után kétméteres hajtásokat hoz a visszavágások miatt, évente kétszer kell visszametszeni, és termés azon a részen nem lesz.

Ha utcai kerítés, és nem gond, ha kilóg a lomb, akkor akár közvetlenül a kerítés mellé is ültetheted.

A sárgabarackfa méretét csak a dió haladja meg, úgyhogy szűk helyre nem érdemes ültetni.

2016. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!