Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hallnak ki folyton a...

Miért hallnak ki folyton a fűszernövényeim?

Figyelt kérdés
Már többet is kipusztítottam, próbáltam lakásban, ablak között, virágosládában kint, átültettem őket rendes földbe és locsolom is, mégis mindig tönkre mennek
2010. ápr. 10. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy géntechnológiával ilyenre készítik őket! Hogy újat kelljen venned! Ha nem halna ki, nemhogy nem vennél újat, de még a szomszédnak is adnál egy tövet... Így ő sem venne a boltban. Így meg lehet, hogy többször is veszel.. :)
2010. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ird le, hogy, milyen füszernövényeket akarnál tartani, mert "füszernövény" mint növénycsoport nem létezik, és az egyes füszereknek nem egyforma az igénye.

Általában ami hiba, hogy a boltban veszel olyan füszert, amit füszerezéshez árulnak, ezek üvegházban nevelt növények, amiket az eladás idöpontjára "terveznek", utána tovább életben tartani nagyon nehéz, föként tapasztalatlanabb valakinek.

A másik, hogy a legtöbb füszernövény lakásban nem marad meg tartósan, csak a kertben vagy - megfelelö - erkélyen.


HA kontkrétabban irsz, akkor jobban tudok segiteni.

2010. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ami most éppen haldoklik: egy bazsalikom, egy oragano és egy petrezselyem (egyedül a snidling néz ki jól) Kint vannak ládában és úgy néznek ki mintha elszáradnának, pedig nedves a földjük.
2010. ápr. 10. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:

egy bazsalikom, egy oragano és egy petrezselyem (egyedül a snidling néz ki jól) Kint vannak ládában és úgy néznek ki mintha elszáradnának, pedig nedves a földjük.

Ez amit irtál, hogy "ugy néznek ki, mintha elszáradnának,pedig nedves a földjük" ez tipikusan arra utal, hogy túl SOK a viz nekik, ezek a növények mediterrrán eredetüek, igy a szárazaságot sokkal jobban türik, mint a vizet. Ezen kivül a földük is ersen homokos kell, hogy legyen, a tözeges - amiben általában árulják öket - nem igazán jó.


A bazsalikom elég melegigényes, annak ilyenkor még hideg van kint. Most még szobaablakban - lehetöleg keleti vagy nyugati - kell tartani. Akor kell önzötni, ha már a föld felszine száraz tapintású.

Az oregano kimondotan sok napot igényel, ha cserépben vetted, akkor a fagyok elmúltával ki lehet ültetni, de csak keveset szabad locsolni, ha a földje már majdnem teljesen száraz, csak akkor.

A petrezselyem nem birja a meleget, azt feltétlen kinn kell tartani, de ezt sem szabad túlzottan öntözni.


Ha új növényeket veszel, akkor elöször ültesd át homokkal kevert földbe, legalábbkét hétig csak óvatosan öntözd, tartsd világos ablakban, és csak ezután tedd ki öket - a bazsalikom kivételével. A meglévökkel is kisérletezhetsz még, de nem biztos, hogy sikerrel jársz. Viszont ha ßujat veszel, akkor inkább kertészetben vagy hasonló helyen vedd, mert az élemiszer-osztályon lévöket nehezebb megtartani. (NEM azért, mert génmanipulált - ez ugyan is hülyeség, hanem mert üveghában állandó mütrágyázás mellet lett nevelve igen rossz földben, és éppen az elpusztulás határán van, amikor a boltokba kerül)

2010. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kertes házban laksz,és vidéken,akkor próbálj olyanoktól kérni növényt,akiknek van a kertben.Nekem nagyon sokféle van,egyedül bazsalikomot és rozmaringot kell minden évben vennem,mert a többi évelő.A legtöbbet állandóan ritkítanom kell,mert nagyon elburjánzanak.Én is sokszor adok az iómserőseimnek,ha kérnek.
2010. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a részletes választ.

Lehet, hogy tényleg rosz helyen is vettem őket.

Normál virág földbe ültettem, akkor ha jól értem az se jó nekik?

Elég napos helyen vannak.

2010. ápr. 10. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

A kertes vagyok.

A rendes virágföld is jó,és a napos hely is.

A vásárolt növényt kicsivel nagyobb cserépbe ültesd,mint amiben vetted.A cserép aljára tégy kavicsot,vagy cserépdarabokat ültetés előtt,Így a felesleges víz,alul kitud folyni.Ha később észreveszed,hogy a gyökér kijön a cserép alján,akkor ültesd át újra nagyobb cserépbe.

Ha azonnal nagy cserépbe ülteted,akkor is tönkremehet a növény.

2010. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!