Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olajfát szeretnék ültetni....

Olajfát szeretnék ültetni. Kinéztem egy kb 0,5 méteres facsemetét, csak ássam ki, és ültessem el? Van valakinek olajfája?

Figyelt kérdés

Egy nagy olajfa alatt nőtt. Nem tudom, hogy melyik évszak a legmegfelelőbb az ültetésre, illetve, hogy az jó technika-e, ha kiásom, és földlabdástól(lehetőleg) elültetem.

Úgy kell egyáltalán elültetni egy fát, mint egy virágot?


2016. máj. 30. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Na most, két lehetőség van.

1. Olaszországban élsz, de akkor ott kérnél tanácsot szerintem.

2. Magyarországon élsz, de nem olajfáról van szó, hanem keskenylevelű ezüstfáról.

Ez esetben, ha nagyon kicsi, akkor most is átültetheted, akár egy virágot. Ha már nagyobb, mondjuk, egy méteres, akkor nemigen tudod akár csak a gyökerek negyedét is kiásni, így jobban jársz, ha megvárod a lombhullást. Ez és a levelek kihajtása között ültesd át, bármikor, mikor nincs fagy. Ha nem sok gyökere marad kiásáskor, akkor vágd is vissza az ágait.


Ha jól emlékszem, rettentő büdös a virága.

2016. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Olajfűz, aha. :) És imádom az illatát. ;)

2016. máj. 30. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!