Kezdőoldal » Otthon » Kert » A linken található kaktusz...

A linken található kaktusz normálisan fejlődik?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jún. 3. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért, mi a gond ? Mintha egy kicsit kevés fényt kapna. Ezt egyébként nem érdemes házikedvencnek tartani, mert az apró horgas tövisei szinte kiszedhetetlenek a bőrből és bőrgyulladást okozhatnak.
2016. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tuti, h kapnak rendesen fényt, ha most nem kapnak, akkor soha. :)


amúgy tényleg nem frankó ilyenbe belenyúlni, de nem nyúlkálok hozzá, csak olyan, mintha túl világos lenne a hajtás, de nem is locsolom agyon, meg fényt is kell kapnia most.

2016. jún. 3. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Szabadban tartod?


Az edény túl nagy, ekkora bödönben a túlöntözés valószínűsíthető. Ha idén 3-nál többször öntözted, akkor elrontottad. Lehet, hogy már 3 öntözéssel is. :)

2016. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-nál többször öntöztem, de nem gondolnám, h sokat locsoltam volna
2016. jún. 3. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Én meg gondolnám.

Ilyen hatalmas edény rengeteg vizet eltárol.

A kaktuszok olyan helyen élnek, ahol ritka a csapadék, ezért a szokványos (nem pozsgás) növények nem élnek meg a csontszáraz földben. Tehát akkor lesznek szépek, fajtára jellemző kinézetűek a kaktuszaid, ha ritkán és bőségesen kapnak vizet. Nagy edényben tartva túl hosszú ideig vizes a környezetük, még havi öntözésnél is szinte folyamatosan.

Az eddigi mérsékelten meleg időjárásban normál cserép esetén kellett volna havonta öntözni őket, ekkora edényekben meg ritkábban.

2016. jún. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy muskátli szabványedényben tárolok (30cm hosszú, 10-15cm magas, 10cm széles lehet), de egymás mellett 3-4 ilyet, nem gondoltam, h ez nagy lenne neki. Ültessem át egyesével őket vmi cserépbe?
2016. jún. 4. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Rákereshetsz a neten a kaktuszokra.

Valami ilyesmi földmenyiséggel kell őket tartani, vagy nem sokkal több földben. Ennyi könnyen kiszárad, egészségesen tartva a gyökereket meg magát az egész növényt.

[link]

2016. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!