Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudom hogy a fejes...

Honnan tudom hogy a fejes saláta alkalmas a szüretre? Mitől lehet keserű? Kepfeltoltes.hu/160706/13595609_1411404518885343_1590895728_ n_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg

Figyelt kérdés
Ültettem az erkélyen fejes salátát, most lehet körülbelül 2 hónapos. Az érdekel, hogy mi fogja nekem azt jelezni, hogy kiszedhetem a földből? A második kérdéshez annyit, hogy eleinte nem adagoltam neki tápoldatot, azt akkor kezdtem mikor a levelek elkezdtek kifakulni, egy le is esett és megkóstoltam annak a zöld részét ami keserű volt. Ezért kicsit megijedtem úgyhogy levágtam középről egy szép zöld levelet hogy hátha majd az... Sajnos az is keserű volt. A locsolásról annyit, hogy amíg kisebb volt kb 4 naponta locsoltam, aztán ahogy nőtt a 2 naponta való locsolás lett állandó, tápoldatot pedig heti egyszer kapnak.

2016. júl. 6. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd újra a képet?
2016. júl. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2016. júl. 6. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:
szedd le... ez mire feltéve ha úgy fog kinézni mint a bolti már ehetetlen lesz.
2016. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most is ehetetlen, keserű. Gondoltam hátha meg lehet még menteni. Tanácsot viszont szívesen fogadnék, hogy mire figyeljek oda a következő csapatnál. Mit rontottam el?
2016. júl. 6. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha a magokat csak tavasszal ültetjük, ki a szabadba csak nyári saláta fajtát válasszunk, mert a korai ekkor már nem aktuális. Ültetés után öntözzük be a talajt, de kerüljük a pangó vizet, főleg amikor a levelek között ál meg a víz, mert ez gombafertőzést okozhat. Öntözésre a legjobb a kora reggeli idő, és a salátát a fejlődési időszakban érdemes legintenzívebben locsolni.Fejes salátát ültethetünk a kertbe, balkonládába vagy egy NAGYOBB cserépbe is
2016. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszban jó a meglátás, csak olyan fajtát szabad nyáron, amire rá van írva, hogy nyári termelésre alkalmas.

A cserép nagyon kicsi neki, ez is lehet a keserűség oka.

Ráadásul tripsz vagy valami egyéb állat is lakik rajta, ha jól értelmezem a kis fehér foltokat.

2016. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2016. júl. 7. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez jó nyáron. Gondoltam is amúgy, hogy talán nyári lehet, mert a tavaszi ekkora korában már elkezdene felmagzani, csak a keserűség miatt voltak kétségeim.


Akkor jóval több föld, sok víz, és állatokat kiirtani róla.

2016. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!