Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most lenne itt a másodvetés...

Most lenne itt a másodvetés ideje, mindenhol javasolják a póréhagymát, amit palántázni kellene, de a világon nem lehet ph. Palántát kapni, ti tudtok erre vmit?

Figyelt kérdés

Vagy ezt már buktam?

Voltam piacon, zsibin, kertészetben, sehol sincs.

Az egyik még mindig paprikát árul, még ki is nevetett, hogy a hagymát nem palántázzák.

Felvilágosítottam, hogy de, a póréhagymáét ilyenkor kell eltenni.

Más meg a salátát meg az uborkát is palántázza, ami nekem furcsa.

Szóval ti láttatok már valaha valahol póréhagymát?

Vagy mit szoktatok másodvetni?



2016. júl. 23. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ezt összel rakják a főldbe ,hogy tavasszal legyen belőle ehető.Még nem szedték ki a földből,amit majd ültetni kell.Az uborkát is magról kell vetni.A saláta mag meg épp érésben van még .
2016. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A télit.


"Lehet a póréhagymát palántázással is termeszteni. Ekkor március elején vetjük a magokat ládába, majd a kétleveles palántákat április végén, május elején ültetjük át állandó helyükre. A magvetésből kiegyelt növényekből is telepíthetünk másik ágyást. A növények a sorban 10-12 cm-re legyenek egymástól. A palánták gyökerét egyharmadára vissza kell csípni."

2016. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, második.


első: palántázni kell, amiből június-júliusban kell kiültetni a palántát, és így egész télen van friss.

nem fagy el, mint a zöldségek nagy része.


csak hogy sok mindenből lehet kapni palántát, de ebből pont nem. vajon miért?

szerintem igény lenne rá.

hopgy magamnak palántázzak, azzal már elkéstem, de jó lenne, ha a földben lenne télire, mert helyem van hozzá.

2016. júl. 23. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy ha van lószär, akkor veréb is van. Tehát ha lenne rá kereslet, akkor szerintem árulnának palántát. Viszont az emberek nagy többsége még életében nem evett póréhagymát, így palántára se lenne igényük.


Most lehet még zöldbabot (de már sietve), céklát, salátát (olyant, amire rá van írva, hogy egész évben termeszthető). Augusztus közepén rövid tenyészidejű borsót, én Rajnait fogok. Lassan már téli retket, augusztus legvégén piros hónaposat is. Ha tudsz venni karalábépalántát, még az is belefér. Kaprot, mert venni ilyenkor már nem lehet.

Most veteményezve mindent erősen öntözni kell még egy darabig.

2016. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!