Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Hogy kell szaporítani a tulipánt?

2010-04-17 18:30  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Ha elszáradt a level,akkor felveszed és száratz helyen tartod a hagymákat aug-ig.Akkor elülteted újra,leválasztva a kicsi hagymákat a nagyokról.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2010-04-17 18:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mármint ássam ki az egész növényt, hogy leszedjem a hagymákat?

# 2/8Időpont 2010-04-17 18:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy legutóbb hülye kérdést tettem fel. :) Sikerült felfognom a mechanizmusát!

# 3/8Időpont 2010-04-17 19:01 Privát üzenet
A leveleknek maguktól kell a virágzást követöen leszáradni.A hagyma magába szívja a bennük lévö tápanyagot´.Ne vágd le zölden!(csak a virág szárat)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2010-04-17 20:30 Privát üzenet
Engem nagyon idegesít a sárguló tulipán levelek látványa. Ezért elvirágzás után kiszedem zölddel együtt, és egy eldugottabb helyen egy nagy gödörbe visszaültetem, együtt az egészet (10-15 db-ot is lehet). Nincs szem előtt a sárguló levél, mégis meg tudja szívni magát a hagyma tápanyaggal a leveleken keresztül. Azután úgy járok el, ahogy az első is írta.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2010-04-18 17:52 Privát üzenet
maggal is lehet szaporítani csak az évekig is eltart míg vírágzó képes lesz viszont egész érdekes hibridek is keletkezhetnek.

# 6/8Időpont 2010-04-19 17:17 Privát üzenet
és csak ősszel ásd ki a hagymákat,álltalában 3 évenként ajánlott.
egy ismerősömnek sikerült úgy is szaporítani hogy eldarabolta és perlitben teleltette de ehhez szerintem jobban kell érteni.

# 7/8Időpont 2010-04-19 17:20 Privát üzenet
Elektromann nevű felhasználó válasza:

Én elhatároztam, hogy megpróbálkozok a tulibánok magról való szaporításával, és ezáltal a tulipánok keverésével is. annyit tudok, hogy egyes növényeknek kell valami külön gondozás, hogy a magjuk kikeljen. Ennek is van ilyen, vagy csak simán vessem el, mikor beért a mag?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2013-05-11 20:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet fagyöngyöt magjáról szaporítani? Ha igen, hogyan?
Egy hét múlva lehet még ültetni tulipánt?
Birsalmafát hogy lehet szaporítani?
Fekete tulipánt lehet valahol vásárolni? Főleg Pesten vagy bárhol?
Az aloeverát hogyan lehet szaporítani?
Lehet hagymás növényeket mint pl. : tulipánt szaporítani?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu