Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell a talajt elökésziten...

Hogy kell a talajt elökésziteni füvesités elött?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 19:34
 1/3 anonim válasza:
100%

Csak oda tervezzünk gyepfelületet, ahol elegendő napfény éri. Elegendő napfény híján nem kapunk dús, sűrű gyepet, a fű úgysem fogja jól érezni magát. Árnyékos területekre telepítsünk árnyékkedvelő növényeket.

Ha megvan a füvesíteni kívánt terület, következő feladatunk a gyommentesítés, majd a megfelelő minőségű talaj előkészítése: nem érdemes spórolni vele, mert később sok bosszúságot okoz!

Gereblyézéssel, hengerezéssel elő kell készíteni a sima, kisebb buckáktól mentes felületet: a buckák tetején a fű hamar kiszárad, nagyobb gödrökben viszont pangó víz maradhat, ami szintén nem használ a fű növekedésének: a túl sok vízben a fű könnyen kirothad. A kisebb-nagyobb buckák és gödrök rendszere pedig igencsak megnehezítik dolgunkat fűnyíráskor.

A fűmag elvetése után ismét következhet a hengerezés, majd a megfelelő öntözésre kell figyelnünk. A mag kicsírázásáig nem szabad, hogy kiszáradjon a terület, különben a mag elveszíti csíraképességét. Tehát ez legalább napi 3-4 locsolást jelent, nagy melegben ennél többször szánjuk rá magunkat.

2008. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2008. szept. 30. 09:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még tanácsolom, hogy tegyél alá vakond ellen védő rácsot.

Saját tapasztalat: a 200 nm gyönyörű párzsitom egy nyáron leamortizálták a vakondok, úgy néz ki, mintha felszántották volna. :((( Semmit nem tudtam ellene tenni, mindennel próbálkoztam.

2008. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!