Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vannak tapasztalataitok?...

Vannak tapasztalataitok? Aprítós lombszívót szeretnék venni használtan, de gyanúsan sok az alig használt példány. Használhatóak ezek az eszközök?

Figyelt kérdés

A fő célja az lenne, hogy a szegélyként használt kavicsokról felszedje a száraz levelet ill. a sövény alatt lévő szintén kulikavicsokról összeszedjem a levágott sövény ágait, leveleit.

vegyek?



2016. szept. 12. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre NE vegyél! Ha van lehetőség,és hely,hogy fújd,akkor igen!

A lombszívó semmire sem jó,lassú,eldugul,macerás,és sokat fogyaszt. Nekem vagy egy évtizede van,eleinte próbálkoztam...-nem jött össze,csalódás volt.

Viszont fújni vele nagyszerű! Csak arra használom,szinte minden második~harmadik napon. Kertes magánházban lakok,tényleg nagy segítség,de tényleg csak fújni. A söprűt alig használom.

Nekem fordulat szabályzós van,így az autóbejárómról ha fújom a levelet,kisebb fordulaton fújom,így az apróbb kavicsokat nem viszi el a szele.

2016. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején hasonló célra vásároltam, tujasövény, alatta apró murvával terítve.

Azt hiszem nem kell mondani 1-2 év után hogy nézett ki az a murva... Teli a tujából kipotyogó, természetes módon elszáradt levelekkel.

Szóval, vettem egy obi saját márkás gépet használtan. Szívó-fújó funkcióval, ami egy karral váltható volt. Tehát egy csöve volt a gépnek, ami osztott volt. Alul a keskenyebb fúvócső, felül a vastagabb szívó.

Szabályozható teljesítmény...

Amire vettem, arra tökéletesen megfelelt. Szépen karban lehetett tartani vele a murvás részt. Ill. be lehetett úgy állítani hogy a kavicsokat ne szívja fel.


Ami baja volt, hogy elég sokszor kellett szétszedni tömődés miatt. De ezen esetek nagy része helytelen használat miatt volt. Pl. vizes füvet szívtam fel vele, vagy levágott vékonyabb vesszőket, gallyakat, ami elakadt a csőben. Persze a cső illesztései is olyanok voltak, ami ezt elősegítette.

Szóval, 6 évig használtam ezt a gépet, elég sokszor.

Múltkor vettem az egyik áruházlánc egyik boltjában egy leakciózott gépet 13000-ért.

Elég jó a teljesítménye, ez is szabályozható, ill. nem nyomógombos a kapcsolója, hanem billenőkapcsolós. (Dolgoztam már nyomógombossal, elég kényelmetlen hogy folyton szorongatni kell a gombot, nem lehet máshol fogni mert megáll).

Az új gép hátránya hogy a szívás-fúvás funkciót nem karral lehet váltani hanem a megfelelő csövet kell fel-le szerelgetni. Kicsit macerásabb. Viszont ezáltal eldugulásra is kevésbé hajlamos.


Szóval, használhatók ezek az eszközök, de jól meg kell nézni. Érdemes kerülni az alap barkács kategóriát (pl.einhell).

Jó az ha

-billenőkapcsolós,

-ha van orrkerék rászerelve

-a kialakítása olyan, hogy kevésbé hajlamos tömődésre

-szabályozható teljesítményű

stb.

2016. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket:)

lehet erre benevezek:

[link]

2016. szept. 13. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

Ezt a gépet én is nézegettem, elég jónak néz ki,

biztos hogy jó az ár-érték aránya.

Igen szimpatikus megoldás a kinyitható ventillátorház, így egy esetleges tömődés esetén nem kell az egész gépet szétborítani.

2-3 hete én is ezt a márkát vettem.Igaz másik tipus. De igen jó. Erősen szív-fúj, szépen dolgozik.

Szerintem megéri.

2016. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Helló. Segítséget kérek! Olyan típust keresek, ami a legkevesebb macerával jár.

Könnyen szétszedhető, bill. kapcsolós, állítható sebesség, stb. Én csak egy csaj vagyok, szóval abszolút tudatlan, szeretnék olyan gépet, ami a legkisebb bosszúsággal jár. Nagyon megköszönnék minden segítséget! Üdv., Marian

2019. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!