Kezdőoldal » Otthon » Kert » Felvágtam tegnap egy kis...

Felvágtam tegnap egy kis vedernyi erős paprikát, azóta erősen ég az egész kezem. Mivel csillapíthatnám a kapszaicin csípő hatását?

Figyelt kérdés
Megmostam már sokszor, hideg vízben áztattam, tejben áztattam, zsírral kentem, de semmitől sem javult, 1 nappal később is egyre kb egyre jobban mar.
2016. szept. 23. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Most utólagosan már nem biztos, hogy bármi használ, mert feltehetően az erre érzékeny receptorok folyamatosan küldik az agyba a fájdalomingereket. Esetleg próbálkozz meg meleg szódabikarbóna vagy bórax oldattal, amiben áztatod a kezed, amíg bírod. A kapszaicin ugyanis lúgos közegben oldható. Arra ügyelj, hogy nyálkahártyával borított területet ne érjen a kezed (szem, nemiszervek stb.), mert ott aztán égető fájdalom jelentkezik.
2016. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ami hidegnél melegebb, azt már égetőnek érzem, langyos vizet sem bírnám szerintem, de köszönöm a választ, kipróbálom olyan hőmérsékletűvel amit még bírok, majd megírom az eredményt.
2016. szept. 23. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
1-2 nap és elmúlik. Nekem is zsibbadt vagy 2 napig. Máskor kesztyűvel fogom vágni, az tuti.
2016. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is kipróbáltam mindent, miután csilit tisztítottam.

Hideg, meleg, szappanos víz, benzin, kézkrém...


Ha már beleivódott a bőrbe, akkor nem segít semmi.

Esetleg fájdalomcsillapító.


Azóta vettem gumikesztyűt.

Megérte.

2016. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Este áztatgattam hideg vízben, szódabikarbónás vízben. Amíg hűvös vízben van addig oké, amikor kezd langyosodni már ég az egész. ideiglenesen jó, de utána ugyanúgy, vagy még jobban éget. Este még égett, nehezen is aludtam el. Reggel felkelve egyáltalán nem égett, kezet mosni is alig mertem napközben, gondoltam ha megázik a bőr, újra fájni fog. Egész nap nem volt vele gond, aztán most este fürdésnél kicsit kiázott a bőr, most újra ég, zsibbad, de már nem olyan erősen mint tegnap.
2016. szept. 24. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!