Kezdőoldal » Otthon » Kert » A nád egylaki vagy kétlaki...

A nád egylaki vagy kétlaki növény?

Figyelt kérdés

2016. okt. 1. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Te kevered a szezont a fäszommal. A nád egyszikű növény.
2016. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom.Nem az volt a kérdésem, hogy a nád hány szikű növény.Arra lennék kíváncsi,hogy a nád bugavirágzatában hímivarlevél és nőivarlevél is megtalálható e, vagy külön van hímivarú és nőivarú növény. Kedves válaszoló,az,hogy egy növény hány szikű teljesen mást jelent.A magjában hány sziklevél található és külső tulajdonságok pl:levél,szár,gyökér,virág alapján is meg lehet mondani.
2016. okt. 1. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem, amit mondasz, de te is értsd meg, hogy a fűfélélet a sziklevél száma szerint csoportosítjuk. A fákat szokás egy-, illetve kétlaki csoportra osztani.
2016. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fűféléket nem csoportosítjuk a sziklevél száma szerint, mert mindegyik egyszikű, kivétel nélkül.


"A nád virágzata összetett füzéres-fürt, bugavirágzat. Egylaki növény, kétivarú virágai 15-60 cm hosszúak, címerben helyezkednek el. "

[link]

2016. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2016. okt. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!