Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hullanak rohamosan a...

Miért hullanak rohamosan a bonsai levelei? Hogyan mentsem meg?

Figyelt kérdés
Van egy ficusom, egy nagy cserépbe vettem, talán 2 hétig abban is maradt,de pár nappal ezelőtt atultettem egy bonsai cserépbe. Ma a bonsai leveleinek a háromnegyede lepotyogott.... szörnyű látvány :( nagyon sajnálnam ha tönkre menne, mit kezdjek vele ? Teszem hozzá...esovizzel ontozom nincs kiszaradva és nem is ontoztem túl...nincs radiátor mellett sem és kimondottan bonsai földbe ultettem...
2016. okt. 25. 03:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagy cserépből ültetted bonsaicserépbe, akkor a gyökereket meg kellett gyepálni, nem? Vagy komplett földlabdával sikerült átrakni, a föld nem esett le a gyökerekről?
2016. okt. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leszedtem a földet teljesen és a gyökerekből is lemetszettem az alját ...
2016. okt. 25. 06:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ennek már annyi...

Egy bonsait nem egy kifejlett növény életterének a drasztikus megkurtításával hozunk létre, hanem már "pici gyerekkorától" annak neveljük, eleve szűkös környezetben...

2016. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hogy jutok hozza egy pici bonsaihoz ? akkor mar nem tehetek erte semmit ?
2016. okt. 25. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha így gyilkolod a gyökérzetet, akkor ennek azzal kellett volna együtt járni, hogy a lombozatot is legalább ennyire visszavágod, vagy még jobban, mert átültetés után a leszedett föld miatt szinte egyáltalán nem volt működőképes a gyökér. Ennek a földleszedésnek semmi értelme nem volt.


Most azt teheted, hogy a föld feletti részeket jó erősen visszavágod (a negyede maradjon, vagy inkább annyi se), aztán meglátod, hogy végleg vége, vagy esetleg kihajt még.

2016. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az uzletben tenyleg nagy cserepben vettem de a facska nem nagy... azert ultettem at mert mindenhol azt olvastam hogy vasarlas utan par napon belul atkell ultetni neki valo foldbe. Es ha mar atultetem akkor gondoltam mar neki valo cserepe is legyen ... :(
2016. okt. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!