Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes ezt a fűkaszát megvenn...

Érdemes ezt a fűkaszát megvenni? Milyet érdemes még?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem a kb. a 1000 m2 területet kaszálni. 2 kínai fűkasza is rá ment. Először egy Praktikeres Greenfield kaszával kezdtem, rögtön a legelején a műanyag a fej felett elört, később tört a száron minden: foggantyú, kuplung, hajtórúd. Feladtam, vettem egy másik kaszát, egy Straust. Nah, igazak a pletykák, ez gagyibb minden kínai kaszánál. 1 hét után megdöglött a motorja, de a szára az viszonylag erős. Rátettem a Greenfield motorját, ezzel egy darabig bírta, még pengés, nagy erős gaznál sem tört le még a műanyag lap sem. Azonban végül ez a motor is beadta a kulcsot októberre. Tehát a szár itt maradt motor nélkül, én meg feladtam, ezekkel nem lehet dolgozni, ez alkatrésznek meg még szemétnek se alkalmas. Amennyit ezekre ráköltöttem abból már egy normálisabb, erősebb gépet tudtam volna venni.


Idén márciusban a szezon elején akarok venni egy új, komolyabb gépet, nagyjából 50-100 ezer ft-om lenne rá. Azt halottam, hogy a Stihl meg a Husqvarna a jó, nah erre szerintem továbbra se lesz pénzem. Ellenben nekem olyan gép kell ami nem csak napi 1-2 óra használatot bír ki hanem bírja azt is, hogy kora reggel kimegyek vágni a füvet és este jövök vissza vele (persze pihenőket beiiktatva). Nagy a terület, viszont egyedül vagyok, nem érek rá nyáron minden nap a kaszálással foglalkozni.


Az említett gépekből ezt találtam amit még éppen megtudnék venni:


[link]


A hsz-ek jónak írják le, de félek, hogy ez kicsi, gyenge. 2 mm-es damilt visz, a kínaik ha mentek 2,4-2,7-es damillal dolgoztak. Mi a véleményetek erről a gépről? Milyen kaszák vannak még ebben az árkategóriában amik bírák a strapát?



2017. jan. 12. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Hasonlóan jártam én is .Aztán a fűkaszákat javitó ajánlotta a következő márkát .

Maruyama ,tök japán ,és sokkal olcsóbban,mint a vele azonos nagyságuak .Nekem ebből a Bc320 van.3.2 es damillal.

Kicsit nagyobb területet kaszálgatok,mint az általad leirtak .5 éve használom,olyan mint az álom.Mindent adnak hozzá,ahogy nálunk nagy márkásnak nevezetthez .

2017. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én szintén a magas árak miatt hanyagoltam a Husqvarnát Sthilt inkább nézelődtem tovább. Hitachit vettem ugyan az a kategória jóval olcsóbb volt. Már több mint tíz éve használom . Én egy nagyobbat vettem profi gép. Még a gyertyát sem pucoltam meg soha. Csak benzin kell bele és elnyűhetetlen. Neked ajánlanám ebben az árban amit néztél a Hitachi CG40EAS NA tipust most akciós 106 ezer körül. És ez jóval nagyobb az általad belinkeltnél. Bátran ajánlom a márkát
2017. jan. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A praktikerest garanciában javítani kellett volna, nem? Ha boltban vetted, akkor a Strauss-t is.


Ezt a Husit felejtsd el gyorsan. Ez egy kis teljesítményű szegélynyíró. Ha a két erős kínai kasza után ezzel állsz neki, garantáltan földhöz vered negyedóra után, aztán még ugrálsz rajta egy darabig.

Ekkora területhez, ilyen munkához legalább 2 LE kell, de inkább több.

Csakhogy ilyen meg vagy nagyon drága, vagy nem túl tartós.

Ha értesz a szerelgetéshez, vehetsz mondjuk Fuxtec-et 45-ért. Erős motor, és ha eltörik valamije, a sima filléres piacos alkatrészekkel lehet pótolni.

Vagy ha rászánod az időt tavaszig, akcióban keresgélhetsz a neten jobb minőségű gépet. Múltkor, ha jól emlékszem, valaki egy 2,5-nél erősebb Maruyamát linkelt 135 körül.

2017. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Használt Stihl én és Husqvarnában nem gondolkoztál? Márkakereskedőknél szokott lenni használt gép is. Azokat rendberakják és eladják. Úgy már 50 környékén lehet jó Stihleket venni. És nem kell félni,ha öreg. Milyenk 17 éves. Vele kb 1500m²-t kaszálunk. Kopó alkatrészeken kívül nem volt vele probléma. Típust nem tudok,de a harmadik legnagyobb gép.
2017. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

mert miért verné földhöz a Husqvarna t?


ugyan ilyenje van az egyik ismerősömnek és akkorka gazt vág vele hogy mohog :D

5 éve megvan neki és kb 3 utcában ő vágja mindenkinek az udvart kertet ..


mellesleg nekem a Stihl 106 os van.

öreg a gép de oda merek vele állni akármeik nagy ccm es új gép mellé ..


másik a Husqvarna mellékterméke a jonsered nekem az a fureszem. semmi baj megy mint állat 97 es gyártmány :D


szóval gondolkozzá nem csak az a tuti ami a sajátod :D

2017. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem valami erősebb Husqvarna van az ismerősödnek? Azt nem akarom elhinni, hogy egy ilyen kis géppel sokat dolgozzon valaki. Ez csak fűszegélynyírónak való, a nagyobb füvet úgy kell vékony csíkokban leszedegetni vele. Tökig érő fűbe nem lehet belecsapni vele, mint egy rendes géppel.

Dolgoztam én már kis géppel, tudom, miről van szó.

2017. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék a következő írásodra az 60-100 ezres márkás géped meddig bírta...nálad tuti nem sokáig.Valószínüleg süket vagy hozzá ha nyöszörög a gép,hogy kezd baja lenni mert azok szokták halálig hajtani őket...normálisabb ember észreveszi mielőtt bekövetkezne a baj.Vegyél egy hagyományos kézi parasztkaszát suhintsad le azzal de valszeg 2 nap alatt azt is hazavágod....
2019. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zebulon66 ***** válasza:
Elismerem Stihl Husqvarna messze komoly márka de az áruk is tükröződik. Használtan? Nekem a Stihl fűrészem kínai hengeres ezt vásárlásnál nehéz észrevenni.
2020. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1000 m2 az nem túl nagy,ezen 2 motort is leamortizálni nekem azt súgja rossz az adalék,és totál béna vagy.Vettél 2 hobbi gépet és ipari elvárásaid vannak,na legyél Skót nyisd ki a pénztárcát és vedd meg az erre való gépet vagy ha nem telik rá becsüld meg jobban azt ami van.Sok ezer ember képes erre te miért nem?
2020. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!