Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha van itt olyan ember,...

Ha van itt olyan ember, akinek sikerült ciklámenmagoncokat felnevelnie, az leírná, hogy hogy kell? Nekem mindig elpusztulnak.

Figyelt kérdés
Beporzom-megtermékenyül-beérnek a magvak is-ki is csíráznak-és végül elpusztulnak. Mindig ez történik, és nem tudom mit csinálok rosszul.

2017. jan. 21. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor veted el öket, mikor kelnek ki, hol tartod a magoncokat?
2017. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor felnyílik a toktermése, és rendes virágföldbe vetem a föld alá. Kikelnek, csak nem maradnak meg. :(
2017. jan. 21. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Na de ez milyen hónap, és hol tartod a magoncokat? Meg milyen körülmények között?

Ha nem írod le, mit teszel velük, akkor mi honnan tudnánk, mit csinálsz rosszul?

2017. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
semmi extrát nem csinálok vele. Most volt egy magoncom, azt bevittem az erkélyről hűvös helyre, hogy se ne fagyjon meg, se melege ne legyen, mégis elpusztult, pedig locsoltam, és nem volt se sötétben, se a nap nem tűzött rá.
2017. jan. 24. 17:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos ez nem ilyen egyszerű! (bár nem is bonyolult).

Beáztatott magot szükséges vetni, laza talajba. Teljes sötétség kell és 30-60! nap alatt kihajt (ha életképes volt a mag) 16-20fokC-on. Ha megvan, napos (félárnyékos) helyen hagyd növekedni (ha van helye a mag vetős cserépben) vagy ültesd át.

2017. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez már kicsírázott magonc volt, egy jó nagy cserépben (kb. 15 cm-esben) és mégis elpusztult. Lehet a földdel van a baj? Milyen föld kell neki?
2017. jan. 24. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Mármint, a fagyok előtt vitted be hűvös helyre, és locsoltad? Akkor jó eséllyel kirothadt a víztől.

Félszárazon kellett volna tartani.

2017. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!