Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diót megéri akár 0.3 hektáron...

Diót megéri akár 0.3 hektáron (3000 négyzetméteren) is termeszteni hosszútávú nyereség reményében?

Figyelt kérdés

#dió #diófa termesztés #dió ültetvény
2017. jan. 31. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Diófát az unokáinknak ültetjük. Azoktól kérdezd meg.
2017. jan. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mandulát ültetnék. A diót mostanság már kell permetezni, (pl. atka ellen) A mandulát még nem kell semmivel, és ha árulni akarod, az ára is jobb, adott területre több fát is tudsz ültetni, valamint gyorsabban fordul termőre.A kérdés, hogy ahová telepítenél, ott mennyire kedveli a klímát.(Ahol a szőlő jól érzi magát, ott a mandula is.)
2017. jan. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7000négyzetméteren van 25 fa, és én vagyok az unoka... hát nekem otthon mindig van dióm... néha el is tudok adni, de nem hoz annyit a konyhára, mint amennyi munka van vele.
2017. jan. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 31. 14:04
 5/6 mi a fene ***** válasza:
30-40 hektáron talán igen !Kérdezd Klapka örökösöket !
2017. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha el tudod adni, akkor mindenképpen megéri.

Ha lenyomod baktérium ellen kétszer rézzel, egyszer atka ellen, háromszor almamoly ellen, akkor ez a fák nagy korában belekerül neked mondjuk évi 4-6000 Ft-ba. Ennél azért még héjasan eladva is többet kapsz már a fák 10 éves korában. (De akkor a permetezés még nem fog 4000-be se kerülni.)

Magyarországon is, egész Európában is, meg az egész világon is hatalmas ültetvényeket állítottak be, lassan már majd kezd a túltermelés felé elmenni a dolog, de azért olyan rossz nem lehet a helyzet, hogy ne érje meg a termelés. A kérdés az, hogy hogyan tudod eladni.

2017. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!