Kezdőoldal » Otthon » Kert » Végleg meghalt a citromfám?...

Végleg meghalt a citromfám? Normális, hogy ilyen? Mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Tél elején kérdeztem már itt ezzel kapcsolatban.

Szóval az volt,hogy nem állt módomban olyan középhűvös helyen teleltetni a citromfámat.Gondoltam,a lakásban melege lesz,és kitettem a lépcsőházba (bp.-i régi bérház),ahol közvetlen hideg nem érte,mert a külső folyosó ajtaja védte.

De aztán december magasságában,amikor volt egy hideghullám,egyszer csak el kezdtek kanalasodni a levelei,és kezdte hullajtani is.Ijedtemben behoztam a lakásba,egy olyan helyre,ahol nem volt túl meleg,de végül ledobta az összes levelét.

Jelenleg az a helyzet,hogy kb.15-16 fokban van,keveset azért locsolom,de semmi levele,és olyan,mint egy kiszáradt kóró.

Semmi rugalmassága nincs,mintha egy kemény műanyag,vagy bakelit szálakból összerakott műbokrot mozgatnék.Olyan száraz,hogy kicsit nyikorog is,amikor megrázogatom,teljesen rideg.

Gondolom ez nem normális.(?)

Mik az esélyek?Vissza lehet e metszeni,és meddig?

Köszönöm



2017. febr. 19. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem a hidegtől, hanem a kiszáradástól halt el.
2017. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira volt locsolva,amennyi kell neki,szerintem nem kiszáradás
2017. febr. 19. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha hidegről melegre viszel egy citrust, akkor törvényszerű, hogy lepotyog az összes levele.

Hány fok mínuszt kapott kint?

2017. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal kihajt majd remélhetőleg. Egyelőre öntözd, vigyázz rá.
2017. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3!

Olyan sokat nem,talán 1-2 fok mínuszt,de az sem biztos,inkább 0-1-2 fok lehetett a leghidegebb

2017. febr. 19. 20:59
 6/7 anonim ***** válasza:

0 fokban még nem károsodik semmilyen szinten (kivéve, ha agyonöntözik, mert ilyenkor félszárazon kell tartani).

-1-2 növénytől függ, -2-ben talán már ágak is elfagyhatnak bizonyos esetekben, de tőről kihajt akkor is várhatóan.

Ha levágsz valami oda nem illő ágat, és leveszed a rügyeket róla, meg eltöröd hosszában, akkor látni, hogy el van-e barnulva, vagy mennyire zöld. (Néha az elhalt ág is zöld, de nem olyan jellegű.) Világosban csináld, és jól figyelj, mert a csillogó nedvesség egy másodperc alatt eltűnik a felületről.

2017. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal feltehetően kihajt.
2017. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!