Kezdőoldal » Otthon » Kert » Penészes a korallvirágom...

Penészes a korallvirágom levele. Mivel menthetem meg?

Figyelt kérdés

Tavaly került hozzám, akkor még picike volt. Egész nyáron virágzott, hozta az új leveleket, télre viszont behoztam a lakásba.

Most ugyan nem virágzik, de nagyot nyúlt azóta, és folyamatosan hozza az újeveleit.


1-2 hónapja észrevettem a leveleken kisebb penészfoltokat, és amelyiken megjelenik ez, pár napon belül leesik.

Mivel lehet ezt kezelni? Esetleg vegyek neki tápoldatot?


2017. febr. 19. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

a nyúlás miatt vissza kell vágni...én évente 2 szer szoktam.

a pajzs és levéltetű az amik károsítják, a tiédnél valószínű pajzstetű lesz

2017. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eleve nem megfelelő a tartása. Télen hűvös (10-15°C) ám nagyon világos helyen kell tartani, minimális öntözés mellett. Akkor sem megnyúlás, se megfertőződés nem jön létre.
2017. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól írják. Majd ha visszateszed a nyári helyére, előtte erősen vágd vissza.

A pajzstetű mondjuk nem néz ki penésznek.

A penész ugye kizárt élő növénynél, ez inkább lisztharmat lesz.

Ha nem tudod most megfelelő helyre rakni, akkor esetleg lisztharmat elleni szert lehet venni gazdaboltban, bár nem tudom, megéri-e neked.


[link]

2017. febr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ugyanúgy néz ki az én korallvirágom is, amit belinkeltél. Áttettem egy hűvösebb helyre, remélem ott már jó helye lesz.

Meglátjuk.

2017. febr. 20. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!