Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki mit ért azalatt, hogy...

Ki mit ért azalatt, hogy árnyékot ad?

Figyelt kérdés
Van egy legalább 10 éves meggyfánk ami kb 2x lett eddig megmettszve ezért nagyon alacsonyan kezdődik a lombkoronája és irtózatosan terebélyes. Rendesen nem terem mert valami baktérium megtámadta így folyik belőle mindenhonnét a ragacsos gyantaszerűség és ha van is kb 5 kg meggy a fán az is totál kukacos. Én kiszeretném vágatni mert ez így szerintem nem jó. Persze lelkiismeretfurdalást okozna,hogy miattam vágjuk ki de ez a jelenlegi szerintem szenvedés neki. Hogy a kérdésre kitérjek...Mindenki azzal jön,hogy de egy fa olyan jó árnyékot ad ! Ezt pedig nem értem. Kinek ad vagy minek ? A háztól 10 métterre van a kert végében így a házat nem hűti. Alá nem ülnék mert mint írtam alacsony szóval alá sem férne egy asztal-székek szett és mivel gyümölcsfa ezért a darazsakat-méheket vonzza főleg nem is megyek a közelébe mert allergiás vagyok a csípésükre. Van fedett teraszunk azt használjuk. Szóval szokás beülni a fa alá így ? Lehet totál hülye a kérdésem. Panelből jöttem 10 éve kertesbe de a szomszedoknál sincs ilyen. A háziállatok kinti-bentiek őket se láttam még alatta. Ha kivágatnám akkor egy másfajta fát ültetnénk a helyére ami kevésbbé könnyen betegszik,igénytelenebb ( mert ugye nem értünk a gondozásukhoz ) de nem az árnyék miatt hanem mert szép.
2017. febr. 21. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Ezt a kifejezést akkor használhatnánk ha egy nem termő fát a jó árnyékokása miatt érdemes megtartani. Árnyékolja a házat v. közel van a házhoz és ki lehet ülni alá. Nálad egyik sem áll fenn tehát ki lehet vágni. Én a meggyfáim sose metszem mégis roskadásig vannak.
2017. febr. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt azoktól kellene megkérdezned, akik azt mondják, hogy árnyékot ad. Mégis, hogy értik ezt.


De különben az is egy variáció lenne, hogy évente rászánni félórát a metszésére, meg néhányszor tíz percet (és egy kiló meggy árát) a permetezésére, és lenne 20 kiló szép, egészséges meggyed.

(A mézgásodás lehet baktérium, de legalább akkora az esélye a virágmonília utóhatásának, ami gomba, tehát védekezni lehet ellene, virágzáskori permetezéssel. Évi egy rovarölővel a cseresznyelegyeket is kordában lehet tartani.)

2017. febr. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A meggyfát nem szokás nagyon metszegetni. A te fád már beteg, egy-két év múlva vége. Nem tudod megmenteni, mivel fertőzött. Nyugodtan kivághatod és ültess helyébe valami mást, moniliának ellenállót.
2017. febr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem szokás metszegetni. Mint minden gyümölcsfát. Persze, mint minden más is, terem metszés nélkül, csak nem olyan minőséget, és nem lesz olyan formás meg egészséges a növény.
2017. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy- két képet nem tudnál feltenni? Nem rögtön az ölésre kell gondolni! Ha ültetsz másikat, 15-20 év múlva lesz ilyen méretű, és ugyanoda nem szabad a következőt ültetni!

Lehet, hogy csak ritkító metszésre lenne szüksége. Persze a növényvédelem mellett.

2017. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Apósom megnézte a fát aki faiskolában dolgozik és azt mondta beteg a fa és szerinte menthetetlen :(
2017. febr. 28. 02:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!