Kezdőoldal » Otthon » Kert » Motoros fűrész, relativ...

Motoros fűrész, relativ általános, kerti felhasználásra, havi rendszerességgel vagy egymás után több napon át, kb 15-25 cm átmérőjű akác fatörzsek darabolására, MILYET?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 20:15
 1/10 A kérdező kommentje:

Nem valami méretét tekintve hatalmas, nehéz gépre gondolok.

Kisebb, könnyebben mozgatható, macera mentesen beinditható, egyszerűen kezelhetőt szeretnék venni.

Konkrét tipus ajánlatnak is nagyon örülnék, nagy segítség lenne!

És bármi hasznos tudnivalóért is hálás lennék!

Előre is köszönöm!

2017. febr. 23. 20:23
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem Makita van,35 lappal .A lánc legyen éles.Én is ilyenre használom ,vagy 6 éve Meg vagyok vele elégedve .

MTD és Kinai motorral szereltet nem vennék,független a márkanévtől .,

2017. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megtennéd, hogy segitesz abban, hogy irsuöz tipust, hogy kereshessek megvenni?
2017. febr. 23. 21:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Megírod a típusát :)
2017. febr. 23. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak a márka számít azon belül a kategória is. Megveszel egy kis Makitát és a terheléstől szét esik . Ha tüzifát vágsz erőset vegyél 150 ezerért
2017. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Makita DCS4610 Még erdészeti munkára is használják.

Nem kell lenézni,előbb esel szét ,mint a gép .

Pont a harmadáért vettem,most 15 tel több lehet .

Már minden márkás gépet máshol gyártanak,mint eredetileg .

Enyém is Germán,és nem Román,mit a legmenőbb .

2017. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak azért mertem ilyet írni mert egy 60 ezres Makitával akartam tüzifát vágni de pár év alatt szétesett. Nem a márkával volt baj hanem a mérettel. Ezek a kicsik hobbi gépek nem arra vannak hogy egésznap nyüstölje az ember.
2017. febr. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A két nagy márkával biztosan nem fogsz mellé. Sokáig megoldott az alkatrészellátás is! Mennyi pénzed van rá?
2017. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves kérdező! A Makita márka jó, de vedd figyelembe hogy a láncfűrészt nem száraz fára találták ki. Arra ott van a szalag fűrész. Néhányat vághatsz vele de akkor kissé nagyobbra kell venned a lánc olajzását. élő, vagy lábon száradt fákat szoktak vele kivágni és darabolni. A száraz és főleg kemény fa (az akác is ilyen) hamarabb kiveszi az élét, hosszú távon pedig szét veri a kuplungot a gépen. Csak benzin motoros gépet vegyél ne elektromosat.Ha már nagyon nyomni kell a vágásnál -éles lánccal szinte saját súlyától halad a gép- inkább cserélj rajta láncot, vagy élezd meg. Ha nem visz a lánc, a súrlódástól felmelegszik és elveszti az edzettségét a lánc vágó felülete. Lefeketedik. Üdv, egy favágó
2017. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Stihl Ms 250, 260 nem nagyon kell ezen többet agyalni .Makita alkatrész arannyal vetekszik ezért sem terjedt el nálunk.Szalagfűrész kerti felhasználásra?..Fa darabolásra is akkor jó ha nem nehezek a rönkök.2m hosszú 25cm akácot már bajos feltornászni szalag vagy körfűrészre.Láncot tankonként megtolod reszelővel ,favágó...
2021. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!