Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehetett ez a fa?

Mi lehetett ez a fa?

Figyelt kérdés

Régebbi lakóhelyünk mellett volt egy régi kadtély.Annak a parkjàban volt egy érdeked fa amit azóta màs parkban is làttam,de nagyon ritkàn.Közép magas,nem túl vaskos.Levelei elég kicsik,keskenyek,hosszúkàsak,szürkęszöld szinűek.A levél also fele ezüstös szinu kissé szőrös.Apró bogyók tetemnek rajta,amik szintén ezüstzoldek.A bogyó édeskés-fanyar izű,kissé "lisztes" porhanyos.A magja kicsi hosszukas,barna es csíkos.

Olajfànak hivtuk.De szerintem nem ez az igazi neve és olajfa néven nem is adja be a net ezt a fàt.Bàr valoban hasonlit ra.

Mi lehet ez valojàban,nem baj hogy a bogyojat ettük?


2017. márc. 4. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Elaeagnus angustifolia?
2017. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi az.:)

De magyar neve nincs? Termése mire jó?

Jól ismered a fàkat?mert közben eszembe jutott még olyan,amit utcan lattam de konyvekben kepeken soha es ritka.

2017. márc. 4. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg Elaeagnus.
2017. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keskenylevelű ezüstfa [link]
2017. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd el annak is a jellemzőit, szerintem kitaláljuk!
2017. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A màsik különös fa,amit làttam,szintén Magyarorszàgon(alföld).Egy temető szélén talàlható.középmagas,ferde fa,inkàbb szerteàgazó koronàval.A levelére sajnos nem emlékszem,viszont óriàsi,sötétzöld,gömbölyű,rücskös termések hullottak róla az útra nyàr végén.Hasonloak a bergamotthoz,de úgy tudom az felénk nem él meg.Sajnos akkor nem jutott eszembe felbontani megnézni milyen belül,bàr nem is nagyon mertem volna.Nekem nem túl bizalomkeltő az egész...A termése kb akkora mint egy jól megtermett grapefruit,csak ronda varangyoszöld.és talàn nem olyan szabàlyos gömb.
2017. márc. 6. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Maclura pomifera?
2017. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!