Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol találhatok könyvben,...

Hol találhatok könyvben, szakirodalomban arról leírást, hogy mikor kell és mikor nem szabad a diófákat metszeni?

Figyelt kérdés

Mert nem tudom bebizonyítani, hogy ilyenkor nem szabad, csak nyár végén.


A vélemények, hozzászólások nem számítanak referenciának ezesetben, -állítólag- végzett kertész szakértőnek, botanikusnak kéne bizonyítanom.


Akár angol nyelvű irodalom is lehet.



#metszés #diófa #szakirodalom #szakkönyv referencia
2017. márc. 12. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy BARMILYEN fat metszeni csak akkor szabad, amikor meg nem kezdte el hozni az uj bimbokat, rugyeket. Tehat tel vegen, kora tavasszal.

A te velemenyed szerint akkor kellene megnyirbalni a diofat, amikor mar boven erleli a termeset, de meg nem szuretelheto a dio - a metszessel elveszitenel egy csomo termest, es megzavarnad a fat is.

Ebben a kerdesben szerintem nincs igazad.

Szakirodalom van a konyvtarban is, most hadd ne en maszkaljak utana.

2017. márc. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Én úgy tudom, hogy a diófa kivételével igaz ez minden más fára. Mert a gyökérnyomás miatt ha megmetszik ilyenkor, akkor "kivérezhet". És még a seblezárót is kinyomja, lenyomja a belső nyomás. Régen olvastam is könyvben, de nem találtam, hogy hol. Régi könyv volt, arra emlékszem.

2017. márc. 12. 04:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szakirodalomban egymásnak teljesen ellentmondó dolgok vannak, itt össze van gyűjtve minden a témában:



A tavaszi metszés nem tud megölni egy egészséges diót, de legyengíteni tudja. A mértéke évjáratfüggő.

Egy termő fánál a nyár végi metszés is baromság, amikor tele van nagy méretű, de még zöld, felhasználhatatlan dióval. Ezért én mindig dióhullás után metszek. A könyvben írt őszi nedvedzést még soha nem láttam, pedig volt már, hogy lombhullás után metszettem, időhiány miatt. (Általában azért igyekszem még leveles időben.)

A lényeg, hogy a saját fáimat még soha nem láttam nedvedzeni. Más, tavasszal metszett fáknál viszont láttam olyant, hogy először folyt a nedv, mint a megnyitott vízcsap, aztán kora nyár lett, mire teljesen elállt a nedvedzés.


(Nem tartozik a témához, de a csonthéjasok többségénél a nyári, letermés utáni metszés a legüdvözítőbb, a baktériumok hiánya miatt.)

2017. márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A linket semmilyen, változtatott formában nem engedi elküldni, úgyhogy írd be a gugliba:

"könyv a dióról metszés idejéről"

aztán az első találatnál keress rá az utolsó szóra, Ctrl+F-fel.

2017. márc. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Egy dologban lehetsz biztos. Abban, hogy sok szakterületen bizonyos állítások, javaslatok soha nem kerültek tudományos egzaktsággal bizonyításra. Egyes emberek megfigyelései alapján születtek gyakorlati javaslatok, amik aztán 'szakmailag" elfogadottá válnak. Olyan dolog ez, mint pl. a szőlő metszése: kell vagy nem kell. Vannak, akik azt hiszik, hogy elengedhetetlenül kell, anélkül ne is terem. Dehogynem, sőt többet, csak éppen kezelhetetlen egy több tízméteres lián, rajta elszórtan megjelenő, kisszemű fürtökkel.
2017. márc. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A diót nem szokták metszeni.
2017. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki egyáltalán nem ért valamihez, akkor abban a témában nem muszáj ám tanácsokat osztogatni.


Természetesen a diót is kell bizonyos esetekben metszeni.

A szőlőt meg főleg, ha normális termést akarunk. Én már elég sok elhagyott szőlőt láttam az elmúlt évtizedekben, amiken a metszetlenség miatt csak mutatóba volt pár kis fürt.

2017. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Megnézem a linket is, köszönöm.

2017. márc. 12. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!