Kezdőoldal » Otthon » Kert » A bársonyvirág palántáit...

A bársonyvirág palántáit amikor kiültettem a helyére akkor lekell vágni a virágait?

Figyelt kérdés
Ezt egy cikkben olvastam. Mik a tapasztalatok erről? Ha nem vágom le akkor kevésbé fog virágozni?

2017. márc. 23. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Miért kellene???? Ezzel csak azt érheted el, hoyg jóval késöbb virágzik!
2017. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kis növénynek korlátozottak az energia és tápanyagtartalékai és a felszívóképessége.


Ha már teljes pompájában van a virág, akkor nem "vesz el" a növénytől tápanyagokat, szerintem maradhat egészen addig, amíg az elnyílás jelei feltűnnek rajt.

(száradó, pöndörödő szirmok)


A bimbó sok tápanyagot vesz el a kinyíláshoz, azt még talán érdemes lecípni, ha pici a növény, így hamarabb fog "kibontakozni" nem fogja vissza a virágzás, hosszabb távon megéri.


De a tápanyaggal és vízzel inkább akkor kell spórolni, ha sérül a gyökérzet, cserepes növény kiültetésénél inkább a rendszeres tápoldatos öntözés a jobb megoldás.

2017. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekből a vékony falú szaporítócserepekből teljesen sérülésmentesen lehet egyben kiütni a földlabdát, gyakran elég fejre fordítani a cserepet, és kiesik. Így kiültetve a gyökerek ugyanolyan jól megvannak, és ugyanúgy tudnak működni, mint a cserépben tudtak.

Az egyetlen probléma a víz, mert ugye kiültetés után egy darabig még nincsenek szétágazó gyökerek, és ebből a pici, cserépnyi földdarabból kell neki a vízszükségletet fedezni.

De ha rendszeresen öntözöd (nem agyonöntözöd azért), akkor semmi gond nem lehet, virággal együtt is ugyanolyan gyorsan beindul a tő, mint virág nélkül.

2017. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 24. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!