Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertünkben nőtt egy virág...

A kertünkben nőtt egy virág amiről nem tudjuk megállapítani hogy mi a neve. Tudná valaki a nevét akár latinul vagy magyarul?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem 3 képet róla igaz még nem bontotta ki a virágzatát de hátha ebből is tudja már valaki milyen növénnyel állunk szemben.


[link]


[link]


[link]


Maga a növény a kb 80-90 centi magas. ebből csak a virágzata maga 50 centi magas. a szára foltos, sima tapintású. latin vagy magyar neve érdekelne hogy tudjak rákeresni a neten majd. köszönöm előre is a HELPET


2010. máj. 12. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

FÚ!

Igen durva!!

2010. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

azta....... nálam egy ilyen kijönne sírva menekülnék :)

Amúgy lövésem nincs mi lehet....

2010. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nézem, ez a csodagumó lesz. Nekem volt pár és én hülye mikor elköltöztem, ott felejtettem a kertben:((

Ha ősszel kiásod, egy nagy gumót kell találnod, ezt hidegben, világosban lehet teleltetni föld nélkül, nem kell locsolni és utána tavaszra hoz egy virágot. Utána kell kiültetni újra.

2010. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sauromatum guttatum a latin neve
2010. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát azt hiszem tényleg ez a Sauromatum guttatum nevű köszönöm szépen a segítséget hasznos volt a válaszod.


ezek szerint akkor a korábbi lakó hagyta itt a földben. és most mi élvezzük majd a szépségét neki... remélem ez nem valami büdös virág lesz :D

2010. máj. 12. 14:02
 6/10 anonim ***** válasza:
A név alapján utánanéztem. Húsevő növény, büdös ha kinyílik, viszont gyönyörű szép. Nőhetne az én kertemben is. Viszont gumóról szaporodik, megpróbálok beszerezni valahonnan. A tied meg hatalmas lesz, mert 20-30 centis virágzatot olvastam.
2010. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
húúú ez pedig pont a lakás ajtóval/konyha ajtóval szemben nőtt ki... és ha büdös lesz tényleg akkor nem örülök neki majd annyira.... maximum majd áttelepítem kicsit a kert felé
2010. máj. 12. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha vki tudja, hogy hol lehet ilyet beszerezni, írjon privit! Köszönöm!
2010. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
[link] Ilyen a virága.
2010. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyukám vett ilyen gumót évekkel ezelőtt a Bosnyák téri piacon. Nem tudta mi is ez pontosan, és a lakásban nyílt ki... Hát az a bűz elviselhetetlen volt...
2010. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!