Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szemetes, köves földet hány...

Szemetes, köves földet hány cm jó földdel kell lefedni, ha füvet akarok ültetni rá?

Figyelt kérdés

Eléggé rossz minőségű a földem az egész udvarban. 60 évvel ez előtt épültek a környéken a házak, amikor a szeméttelepet beszűntették a területen. Először önkormányzati tulajdonban volt a házam, a lakók nem nagyon foglalkoztak az udvarral. Később magán kézbe került, de azok a lakók sem javítottak a föld minőségén, sőt, talán tovább rontottak a helyzeten, mert van a felszínhez közel egy réteg föld, amiben olyan szemét van, ami szerintem nem lehet olyan régi. Jó nagy részen én már cseréltem földet néhol, mert kertté alakítottam néhány részt (ásó mélyen), az onnan származó földet meg feltöltésre használtam az udvar olyan részén, ahol leejtősebb volt. A ház egy kis dombocskán van, leejtős az udvar. Olyan helyre tettem a földet, ahol fű volt már eleve. Nem éppen a legjobb minőségben Tavaly töltöttem fel, de nagyon ritkásan nőtt ott fű. Tehát nagyon rossz minőségű a föld. És az a föld nem volt tele szeméttel, csak gaz gyökérrel, meg rengeteg kővel.

Sajnos nem túl sok pénzem van a dologra, mert a kerítés kicserélése is sürgető probléma.

Ahol füvet akarok vetni, ott is szintezni kell az udvart, azt én magam csinálom, hogy azzal is spóroljak. Egyik sarokból a másikba kell hordanom a földet és a köveket.

Az egyik sávban nő fű csomókban.

Ahol szintezek, ott már parlagon áll 1-2 éve a föld, de még a gaz se igazán akar rajta nőni.

Mennyi az a minimáli föld, amit le kéne terítenem. Hány cm méyen?

Kiszámoltam, ha legalább 5cm mélyen akarok földet oda, az 2 köbméter föld lenne....már azt elég lenne kifizetni.


2017. ápr. 1. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

5 centi szerintem sovány, inkább 10 cm kéne minimum (de a tuti az 15 cm lenne). Tömörödni is fog idővel, az 5 cm összeesik majd 3 körülire, az meg már igazán nem sok. Az, hogy ritkás a fű, nem attól van, hogy az előző fűmagvetésnél elmosta az eső, vagy rosszul locsoltad és összehordta a víz kupacokba a fűmagot? Esetleg verebek összeszedegették szórás után? Vagy az lehet még, hogy a fű nagy része elhalt a rá terített földtől, megfulladt alatta, és csak ritkásan élték túl.

Milyen színe van a földnek? Ha sárgás vagy szürkés, akkor valóban nem sok tápanyag lehet benne. Ha viszont barna vagy fekete, akkor elvileg nincs vele gond, a fűnek elég kellene hogy legyen.

2017. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szemét meg a kő miatt 5 cm elég lenne, de ahol most nem nő a gyom se, ott valami probléma lehet a földdel. Oda kellene 15-20 cm, és még akkor se lehetnél biztos a dologban. Valószínűleg tartalmaz valamit az a rossz föld, amit nem kellene. Talán vakolat lett belekeverve, vagy csak le volt öntve, és az eső belemosta a meszet, vagy valami vegyszert öntöttek ki, ki tudja.
2017. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A föld fekete. Ahova töltöttem földet, ott nem vetettem magot, valószínű az lehet a gond, amit írtál is, hogy megfulladt a már ott lévő fű a rátett földtől.

Elképzelhető, hogy van mész a talajban, találtam olyan szemetet is a felszín alatt, ami bontásra utal.

Megpróbálok majd többet teríteni rá, mint 5cm, nagyon max 10cm-t tudok kifizetni. De ha nem tudok többet venni, csak 5cm-t, akkor kipróbálom 5cm-rel, ha nem működik, akkor várok, hogy összegyűljön a pénz és veszek rá még földet.

5kg fűmagot veszek úgy is, marad abból még bőven második szórásra is.

Köszönöm a segítséget és az infókat.

2017. ápr. 1. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!