Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire költséges fenntartani...

Mennyire költséges fenntartani egy benzines fűnyírót?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az elektromos fűnyírómat szeretném benzinesre lecserélni, viszont nemtudom, hogy mennyibe kerülni mindezt fenntartani? Keverési arány le lesz írva? Illetve még annyi, hogy mik azok amikre érdemes odafigyelni vásárlás előtt? Előre köszönöm!

2017. ápr. 29. 10:01
1 2
 1/11 hkc válasza:
Az attól függ, 2 vagy 4 ütemú motorost szeretnél használni. Több rotakapa motorja átszerelhető a fűnyíró alapgépére. A fűnyíró üzemmódban kisebb a fogyasztás.
2017. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha normálisat veszel csak benzin és olaj kell bele így a fenntartási költségei nem nagyok. Mint mindennél itt is igaz hogy a leggagyibbakat kerülni kell. Pl Mtd és hasonlók. Olyat vegyél ami masszív szerkezetű és normális motor van rajta. Pl Honda vagy Biggs&Stratton motor van. Ezek 4 üteműek nem kell kevergetni a benzint . Tiszta benzinnel mennek. Átlagos normál használat mellett húsz évet elmennek ezek a motorok. (saját tapasztalat) pl ez jó : [link]
2017. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A motoros sokkal drágább, mint megvételre és a használásra is! Mind kettő van nekem, így tapasztalatból tudom.

Eleve a benzin motor több alkatrészből áll, bármelyik mütyürke elromlik nem működik. Következő lépés vagy megtudod javítani, vagy nem. Alkatrészért mindenképen menni kell és ez is költség.

Ha szervizbe viszed az autónak is van költsége. Az üzemanyag és olaj megvásárlásnak is van költsége.

Konkrét üzemeltetési költség 1.6*50 vagy 1* 400.

Persze van előnye is, a szomszéd kutyáját jobban ingerli a benzinmotor rötyögése,és szívhatod a benzingőzt.

2017. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tíz éves az önjárós partner fűnyíróm, brigs motorral. Évente kell olajcsere, 0,6 liter, kb 1500 Ft (jobb minőség) kb 2 évente gyertyacsere kb 1000 Ft. Kés csere az húzós, cseréje használattól függ, nálam 2-3 év, kb 5000 Ft. Kést az elektromosban is kell cserélni, de az valamivel olcsóbb.

A lényeg, hogy az elektromos fűnyíróval min. két napba telt lenyírni a telken a füvet, a benzinessel ez 3-4 óra, és kb 1,5-2 l benzin.

2017. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen az időt is figyelembe kell venni benzinessel dolgozni sokkal gyorsabb. Időt spórolsz
2017. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak benzineset vennék,és nem gagyit.Ne tévesszen meg egy márkásabb motor,a gagyi alsó részen.Gyenge lemez része,a kereket gyorsan eltörnek .
2017. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy komolyabb 100000 ft feletti amerikai gép, legalább 15 éves, öntök bele benzint, kevés olajat ennyi.

A gyertyáját még nem láttam hogy néz ki, amikor előveszem tavasszal a 2. rántásra beindul, kést még soha nem cseréltem, pedig 3 nagyobb telken nyírom a néha 40 cm-es füvet.

Jó minőségűt kell venni, az olcsó általában mindig drágább..

2017. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Benzines fűnyírót megvenni a legdrágább, utána már szinte ingyen van. Ha azt is nehéz kifizetni, akkor.... Sajnos sok ilyen van az országban.


Kb 50 ezerért kapsz olyan gépet, ami jó is és nem fog 20 év alatt egyszer se beszarni.

Az olaj bele egy ezres amit minden szezon elején cserélni kell.

Benzin nekem másfél liter megy el egy alkalommal, bár én megvárom míg nagyobb lesz. Kb. 4 ezerből lenyírom.

5k-t költök rá évente. Ha nincs még sarokcsiszolód se, akkor egy ezres a kézi reszelő és azzal tudod élezni, mert ha normálisan karbantartott az udvar és csak fű van akkor a kés élettartamos.


Amire figyelni kell Briggs&Stratton vagy Honda motoros legyen és valami épkézláb kasznira téve. Én egy Partnert vettem 53-ért, már 6 éve megy. Igaz a fogókája amivel tolni kell egy kalap szar és lötyög, de stabil az egész azon kívül.

2017. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár sok féle van Briggs&Stratton motorból, nekem 3 is van, volt kapagépen, mind szar. Állandóan javítgatni kellett. Egy szezont sem mentek rendesen, igaz mind használt volt. Viszont MTD 90.000.-es önjárós Kawasaki motoros fűnyíróm 180Le, évek óta nyúzom, a motorral nincs baj. A kés gyakran cserés, de ez fű meg talaj függő, nálam durva gazt kell vágni. A tengely kihajtás és a kés közötti öntvény viszont gyakran törik. Ez védi a motort az ütésektől, úgyhogy ez is érthető.

A villany kis teljesítményú, kis területre, könnyű fűhöz való. Halk és ha jobb fajta, akkor igénytelen mindenre.

2017. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
MTD-nél a közdarab és a kés 6-8e és 3-5e ft. Sokkal költségesebb mint a villany, de többet is ér.
2017. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!