Kezdőoldal » Otthon » Kert » A gyomirtást mivel végzitek,...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

A gyomirtást mivel végzitek, (mert nagyon elszaporodott a fák alatt a tarack, a hozatott földben voltak a gyökerek, és nem tudtuk maradéktalanul, kiválogatni a teherautónyi mennyiségű földből)?

Figyelt kérdés

Melyik időszak a legjobb a gyomirtásra, és főleg valamilyen ember-állat-növénybarát megoldást kérek

Akkor inkább a pázsitot is kipusztítom, csak a tarack tűnjön el a gyümölcsfák alól.

Nem tudtam érdemben foglalkozni a gyomirtással mert nincs aki megcsinálja. De most már tűrhetetlen ez.

Olyan segítséget/választ várok, aki ki tudta pusztítani a tarackot.

Köszi!

Még mielőtt bármit is feltételeztek rólam, hogy miért ilyen a pázsit, hát azért mert egyedül nem könnyű az élet.

És nem az a lényeg, hogy ki vagy mi vagyok, hanem a gyomirtás.

Köszi a megértést.



2017. ápr. 29. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Azt nem tudom hogy magán ember hozzájuthat-e? De ha nem akkor vmelyik földes gazdával kell beszélned mert ott vkinek biztosan van erős vegyszerek használatára engedélye amit tanfolyam által tett anno le, szval lehet ez lesz a megoldás.

Ismerem a tarackot piszok erős és agresszív gyom! :((

2017. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha a mezőgazdasági boltban érdeklődnél,mert az EU több gyomirtót is kivonatott,illetve határidőt adott a készlet eladásához.Azokat a gyomirtókat,aminek a hatóanya glifozát volt .Ezek a 3 kategóriába tartoztak .
2017. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még lehet máj 31- ig árulni tehát kaphatsz ilyet pl Glialkát. Az kiviszi. 2%- oldattal permetezd le . Más megoldás nincs szerintem. Jó hogy hallottam veszek míg lehet.
2017. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindegyik után érdeklődöm majd.

Olvastam hogy a Glialkát ki fogják vonni a kiskereskedelemből végleg. De ami helyette lesz, az hatásos lesz-e a tarack ellen.

2017. ápr. 29. 19:12
 5/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Van a cikk alján egy email-cím, meg fogom kérdezni a cikk íróját, hogy kereskedelmi forgalomban kapható-e ez a Paladin.

2017. ápr. 29. 19:18
 6/10 A kérdező kommentje:

Megírtam a levelet, de nincs ilyen email-cím.


Így most nem tudtam meg fontos dolgokat, hogy kapható-e ez a gyomirtó, és kijuttatható-e május hónapban, nem teszek-e kárt a gyümölcsfákban, vagyis belemoshatja az eső a talajba a gyomirtót. Mikorra bomlik le az említett gyomirtó vagy akár egy másik fajta gyomirtó.

2017. ápr. 29. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs ott kultúrnövény, a kikelt tarackra önts tömény ecetet. Nálam az udvaron kiírtotta.
2017. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Félinformációk.


Glifozát hatóanyag van jelenleg legalább 20 féle gyomirtóban. A legolcsóbb is pont annyit tartalmaz belőle, mint a Glialka, csak fele áron.

Bármikor lehet alkalmazni, amikor elég zöld felülete van a kiirtandó növénynek, mert levélen keresztül szívódik fel.

Totális gyomirtó, azaz mindent visz, amire rákerül.

Ha talajra kerül, akkor hatását veszíti. Amikor lesárgult a tarack (1-2 hét, évszaktól és időjárástól függően), akkor lehet a földet használni ismét. Ha biztosra akarsz menni, akkor vársz még 2 hetet, hogy le is száradjon.

Új pázsit persze csak ősszel lehet már, addig lehet ismételni a gyomirtást, ha elrontottad elsőre.

Jól használva persze elsőre is tökéletes lesz, de ha nem teszel bele elég hatóanyagot meg tapadásfokozót, akkor nem biztos a hatás. A tarack amúgy kimondottan érzékeny a glifozátra.


Volt szó a glifozát kivonásáról, de egy hónapja az EU úgy döntött, hogy a glifozát nem veszélyes, csak az egyik féle vivőanyaga. Amelyik glifozátféleség ezzel az anyaggal készült, azt megcsinálják azzal a vivőanyaggal, ami a többi félében is volt eddig is.

2017. ápr. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az utóbbi két választ is!

Az ecetről is hallottam már, hogy nagyon jól irtja a gazt.

A Glialka viszont tényleg nagyon drága gyomirtó szer. Ki fogom próbálni az ecetet, és ha még kell akkor valamilyen gyomirtót is bevetek a cél eléréséért.

Köszönöm szépen a hozzáértő válaszokat!

2017. ápr. 30. 20:19
 10/10 A kérdező kommentje:
A fák alatt csak pázsit lenne igazából, de a tarack lett az úr!
2017. ápr. 30. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!