Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha még csak 2 napja vetettem...

Ha még csak 2 napja vetettem el a saláta magját, nagyon elkéstem? Elég hidegek voltak eddig, be fogja hozni a lemaradást?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 30. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A baj az lesz,ha rájön nagy meleg,amit egyébként várunk is már,fehúzza a levélzetét ,és nem tud befejesedni .

Ha jó sűrű,tépő saláta lehet belőle .

2017. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sosem vártam meg, hogy feje legyen, téptem a 10 centis leveleket.
2017. ápr. 30. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj. A salátát másodvetésként is szokták ültetni,pl ha lekerül a borsó.

Egyáltalán nem vagy elkésve,pláne ,hogy csak levelet akarsz.

Én szoktam szakaszosan is vetni,hogy pl egy adagot ültetek áprilisban,aztán májusban,és még júniusban is. Így mindig van zsenge levél. Mert ha már felmagzik,akkor keserű lesz.

2017. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha rendes tavaszi saláta, akkor elkéstél másfél-két hónappal. Még rendes nagyobb leveleket se fog fejleszteni, hanem a hosszú napi megvilágítás miatt egyből megy magszárba.

Ha salátát akarsz, akkor vegyél olyan fajtát, amire konkrétan rá van írva, hogy nyári saláta. Ez bírja a hosszú nappalokat is, épp ma veteményeztem én is. (A rendes időben ültetett szabadföldi tépősalátát jövő héten már enni akarom.)

2017. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na majd meglátjuk, nem mertem hamarabb a hideg miatt.

45 Ft volt a mag, ha nem sikerül, akkor sincs nagy baj.

2017. ápr. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!