Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha az uborka magját csíráztato...

Ha az uborka magját csíráztatom nedves zsebkendőn, és megduzzadt, akkor életképes, és földben is kikelne? Ha zöld uborkából van a mag, nem sárgult meg, akkor érdemes elültetni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Csak azért duzzadt meg, mert száraz volt, és most vizet szívott a sejtjeibe. A gríz is megduzzad, mégsem életképes.

1-2 napot még várj, akkor meglátod, hogy csírázik-e.

Én pohárba, virágföldbe ültettem bent, és 5 nap alatt kikelt.

Zöld uborkánál kisebb az esély, de ha elég fejlett volt már, akkor nincs kizárva, hogy életképes a magja.

De különben nem érdemes vele szórakozni, mert 39 Ft-ért már lehet kapni uborkamagot, 100 Ft körül meg már peronoszpóra- és lisztharmat-ellenálló fajták magját is.

2017. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy nap alatt kicsírázott vizes zsebkendőn.

Van földben is pár darab, próbaképp.


Első évben ilyen olcsó magot vettem, olyan keserű volt, hogy ment is az összes a komposztra.

Ezért tavaly már jó drága magot vettem, amire rá volt írva, hogy keseredésmentes.

2017. máj. 4. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha te szedted ki a magot, akkor ez se feltétlenül lesz ehető, amennyiben valami hibridről volt szó.

De mint írtam, a jó minőségű, ellenálló hibrid fajták magját is kis tételben meg lehet venni egy százas körül. Ami meg nem hibrid, csak simán keseredésmentes, azt meg 60 körül.

2017. máj. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem hibridről volt, ebben biztos vagyok.

Direkt azért vettem drága magot, hogy ne járjak úgy, mint előző évben. Nem volt rajta a tasakon, hogy F1-es.

2017. máj. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!