Kezdőoldal » Otthon » Kert » Evi kb.1 erdeszeti kobmeter...

Evi kb.1 erdeszeti kobmeter (1x1x1.75) fara lenne szuksegem hazam kifutesehez amit szeretnek magamnak megtermelni. Energia akacra gondoltam van valakinek tapasztalata? Mekkora terultere es idore lene szuksegem? Lenne kb.200m2 erre a celra.

Figyelt kérdés

Legalisan mennyi fat ultethetek belteruleten?

A haz energiaigenye kb 2700kwh/m2. Ehez elvileg kb 7mazsa 20%-os viztartalmu fa elegendo.1 erdei kobmeter akac 7-10mazsa



2017. máj. 4. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy 200 m2-t akartál írni?

Ennyi területről kb. 1 erdei köbméter fa jön le 20 év után. A szokásos 35 év után már esetleg 2 is.


Persze, ez a terület nem feltétlenül lehet mezsgyén, mert a legtöbb településen már helyi rendeletben szerepel a fák telepítési távolsága telekhatártól. Ez településenként változó, de mondjuk 5 m esetén a kert végében már 3 oldalról kiesik az 5 méter, akkor lehet, hogy középre csak 20 m2-re tudsz ültetni...

2017. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 hektárig telepítheted belterületen a fákat, azután átminősítés kell, és csak erdészeti engedély birtokában vághatsz. Ne csússz bele, és nem lesz gond. (régen volt, de így emlékszem).


200m2 első ránézésre is nagyon kevés tüzelőre. Mivel nem 1 év alatt nő meg a kívánt méretűre.


Olyat, hogy "energia" akác, nem ismerek, de gondolom a sima akácnál nem lehet rosszabb, akkor pedig már jó.


A sima akác vágásideje 4-5 év körül szokott lenni, utána még megújul önmagáról, aztán újra kell telepíteni. Az igényesek így csinálják legalábbis. De nekem pl. teljesen jó a sarj-fa is, mit érdekel engem, hogy nem sorban nő.


A számadatokat nem tudom miből kalkuláltad, mert nekem 2 erdei m3 az éves használatom, de én rettentő pici házban lakok. Annak is csak 1 helyiségét fűtöm fával. 10m2.



Amúgy meg, ha nem is tudod az egész fa-szükségletedet megtermelni, már az is jó, ha egy részét kell csak vásárolni...

2017. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
200 m2 rel ne is foglalkozz. 1erdei köb meg mire elég? Nincs az a ház amihez ennyi elég ha mégis akkor 35000 ért vennél tíz mázsa akácot szt csá . Ha fél év a fűtésszezon akkor hat ezer havonta. E gy szalmaszálat nem tennék keresztbe ha havi 6000 lenne a fűtésem. De hacsak nem konténerben laksz ez úgyse elég semmire.
2017. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Valamit nagyon elnéztél az adatokkal. A kérdésedből az jön le, hogy a házad nagysága 1 négyzetméter, s annak olyan nagy az energiaigénye, hogy az valami félelmetes.

2017. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!