Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elsárgult a szerencsebambuszom...

Elsárgult a szerencsebambuszom teteje. Meddig vágjam vissza, mi a teendő vele? Most kaptam. Bővebben lenn!

Figyelt kérdés

Szegényt már úgy kaptam, hogy szivacsos és elsárgult a teteje (mondhatjuk úgy is, hogy rohad). Kb a csavar közepétől a tetejéig teljesen, van ott egy hajtása, és van egy kb a csavar aljánál. Meddig vágjam vissza? Még a csavar alatt is kicsit olyan "hibás", de ha levágom a teljes csavart, csavarba fog nőni?

vagy csak vágjam először ameddig nagyon sárga, és várjak, és utána még maxiumum tovább vágom?

ha levágom, nem fog elszáradni? vízbe van, és olvastam is, hogy egy jó ideig még jobb neki vízbe, de még sosem volt szerencsebambuszom, de szeretném megmenteni.


köszönöm a segítséget!


2017. máj. 7. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a leírást, de mindegy. Ahol sárga, azt vágd le, a többit meg tedd vízbe. Ha elkezd gyökereket hozni, akkor lehet földbe ültetni. (De állítólag földben könnyebben gyökeresedik, tehát 2 hét után is lehet földbe tenni, csak egy darabig még jobban kell öntözni.)


Természetesen nem fog csavarban nőni, a különböző formákat mesterségesen alakítják ki, amikor még lágy a szár.

[link]

2017. máj. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!