Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen órabért lehet elkérni...

Milyen órabért lehet elkérni egy rotakapázás vagy fűkaszálásért?

Figyelt kérdés
Elcserèltem a robogóm egy rotakapára pár hete a saját kert gyorsabb megművelèse miatt. Aztán jött az ötlet ès a lehetősèg is, hogy itt helyben másoknál is munkát vállalok vele. Nemsokára veszek egy benzines fűkaszát is, mert sok helyen az a baj, hogy a gyomok magasra nőnek, de fűnyíróval megközelíthetetlen. Ezèrt szeretnèm olyanok válaszát kèrni akik szintèn járnak ilyen gèpekkel bèrbe dolgozni, hogy milyen tarifát kèrnek el.

2017. máj. 14. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Számold ki! Üzemórára jutó üzemanyag, kenőanyag, kopóeszköz, és a gép élettartamon át várható teljes bekerülése (szerviz, alkatrészek) egy üzemórára vetítve, és már nullán is vagy. Ehhez jön az, ami a zsebedet kell üsse óránként.
2017. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Körbeérdeklődsz, hogy a környéken mennyiért csinálják, mert ez az egyetlen mérvadó, utána eldöntöd, hogy neked megéri annyiért, vagy sem.

Az sem mindegy, hogy hol akarsz tevékenykedni, Budapesten a Rózsadombon, vagy Szabolcsban.

Ezt azért mondom, mert nekem Pest megye keleti részén 5ezerért vágnak le 180 négyszögöles kertet, utcai résszel együtt (ez csak egy pár méter, de ott van az árok is), ugyanitt 400 négyszögöl elhanyagolt, elvadult gazos terület 12ezer.

A Balatontól 10 km-re 300 négyszögöl nem elhanyagolt pázsit 10ezer, Hevesben egy 600-as telek vágása 7ezer, szóval nehéz árat mondani.

2017. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd akkor itt helyben utánajárok valahogy.
2017. máj. 14. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt kihagytam, hogy ne órabért mondj, azt nem szeretik az emberek, mert ha elpiszmogsz egy kisebb kerttel 8 órát, akkor többet nem fognak hívni, ha meg gyors vagy és végzel 3 óra alatt egy szántóval, az meg neked nem éri meg.

A területet mérd fel, hogy mennyi a munka (elhanyagolt, vagy rendezett) és úgy lődd be az árat!

2017. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt is tisztázd, hogy a levágott füvet, gazt te szeded össze, vagy a tulaj.

Mert nagyon nem mindegy!

Fűgyűjtős fűnyírónál ez nem probléma, de fűkaszánál igen.

Nem egyszerű dolgok ezek, de ha szépen és tisztességesen dolgozol, akkor nagyon jó kereset és annyi munkád lesz, hogy nem is fogod győzni.

2017. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat, mostmár tisztábbab látom a dolgokat. Szerintem olyan 800 ft/100 m² árral fogok kalkulálni. Azt találom olyannak amiből üzemanyag, saját időm reálisan jön ki.

Termèszetesen pozitívan èrtèkeltem minden választ, hisz sikerült a kèrdèseimre válszt kapnom, valamint hasznos tanácsokat is. Köszönöm ès minden jót!

2017. máj. 14. 23:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!