Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomnak a tápanyagát...

Pklaci4 kérdése:

Paradicsomnak a tápanyagát hogyan keverjem be?

Figyelt kérdés
Ültettem paradicsomot és vettem hozzá kalcium-nitrátot,de nincs rá írva hogy hogyan kellene bekeverni is hogyan kell adagolni,illetve van rajt egy olyan hogy 8-10 kg/ha ez mit akar jelenteni? a másik kérdésem meg hogy keverjem meg hogyan adagoljam ? annyit tudok hogy ültetés után 2 hetet érdemes várni, és tudom elég későn jutott eszembe ez az ültetés

#paradicsom #kalcium-nitrat
2017. máj. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a tyúk házból keverem a tápoldatot.Te meg vehetsz zsákolt

marha trágyát .Ennek az adagolásához nem kell tudomány .

2017. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de mégis mien arányba keverjem ? nem szeretném túl tápozni ? mert akár 1 liter vízbe is bele rakhatom az 1 kg s cuccot
2017. máj. 20. 13:28
 3/6 A kérdező kommentje:
vettem direkt paradicsomhoz [link] ezt kéne bekeverni
2017. máj. 20. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem 8-10, hanem 3-10 kg/ha. Azaz ekkora mennyiséget kell kijuttatni egy hektár (10 ezer m2) földterületre.

Nem tudom milyen ültetési rend van nálad, nálam a sorban egy méterre követik egymást a paradicsomok, és ki van tányérozva az aljuk. Mivel nekem kálcium hiányos a földem, minden héten kálciumozok. Egy locsolónyi vízbe egy teáskanál kálcium-nitrátot teszek, feloldódásig keverem és azt két tőnek adom oda. Amikor csak vízzel locsolok, minden tő kap egy locsolónyi/vödörnyi vizet.

2017. máj. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod ez segített nagyon
2017. máj. 21. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Kalcium-nitrát = a mészhidráttal?? ( mert az van itthon )

Bocs de elég gyenge vagyok kémiából, meg aztán 35 éve nem is tanultam már :(

2017. jún. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!