Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elszáradt egy öreg diófa egy...

Elszáradt egy öreg diófa egy vályogházunk mellett. Mi lenne a jobb a kivágásra? Tőből kell kivágni vagy inkább hagyjunk meg a törzséből meg egy méternyit, hogy ne kárositsa a ház falát?

Figyelt kérdés
Nagyon közel van, kb. fél méterre a faltól és egy ág rádőlt a tetőre. Muszáj kivágatni.
2017. máj. 19. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha lenne egy fafaragó, aki valami csodálatos szobrot kreálna belőle, vagy fotelt vagy valamit... De simán meghagyva se lehet vészes. Csak itt van a környéken egy falu ilyen faragványokkal s eszembe jutott, mivel roppant jól néznek ki ;)
2017. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1-nek, nagyon mutatós lenne! :)

Viszont nem értem igazán a kérdésed.

Ha meghagysz 1 m-t a törzséből, az miért jó a házfalának?

Viszont tudsz rátenni virágot, asztallapot, tehát tudod látványként hasznosítani.

A fa kivágását (szakszerűen) mindig fentről kezdik, megkötözve az ágat amit fűrészelnek, hogy ne zuhanjon le.

Amikor a lombozatot teljesen levágták, akkor kezdik el "szeletelni" a törzset, olyan helyen, ahol van valami a közelben.

Ha félreértettem a kérdésed és nem arra válaszoltam ami érdekelne, elnézést!

2017. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra vigyázzatok, hogy ne döntsétek ki gyökerestől, mert ha ennyire közel van a ház falához, a gyökerei már a ház alatt vannak. Az előttem szóló jó tanácsot adott.
2017. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm 3-as! :)


Ha mégis tőből akarjátok kivágatni, akkor a a bent maradt tuskót, - vagy nem is tudom hogy nevezzem - sűrűn, négyzethálósan vagdossátok be fejszével, amilyen mélyen csak tudjátok, így belefolyik az eső és egy nem kevés idő múlva a gyökerek is elkorhadnak.

2017. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Lombozata már nincsen, mert már tavaly elszáradt. Ez a szoborfaragás nagyon tetszik, mint ötlet. Igen, a gyökerek nyilván teljesen a ház alatt vannak, és emiatt aggódunk. Legalább hatvanéves a fa, a ház pedig 120... Szakértő favágókat hivtam, ma megtörténik a vágás.
2017. máj. 20. 06:13
 6/6 anonim ***** válasza:
A tuskót hagyd ott és kész. Ki ne húzasd nehogy meginduljon a ház. Ha kihajt fúrj bele és önts a lyukba totális gyomírtót
2017. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!