Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért terem a szőlő?

Miért terem a szőlő?

Figyelt kérdés
Kb 10 éves ultetés és talán ha kétszer hozott rendes termést. Mitől lehet.
2017. máj. 20. 18:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Irsai Olivér
2017. máj. 20. 18:53
 2/10 anonim ***** válasza:
A fajtáját miért nem írtad meg .Igy ki tud ehhez érdemben hozzá szólni .
2017. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
pl metszeni szoktad?
2017. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
befolyásolja nagy mértékben az ültetvény gondozása, metszés, vegyszerezés
2017. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Virágzáskor termés kötővel is permetezni kellene .
2017. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze szoktam metszeni próbáltam már rövid és hosszú csapot is. Kevés vagy több rüggyel. Rendszeresen permetezem. Hozzá kell tegyem van ezenkívül még sok féle szőlőm java részt Zalagyöngye , Bianka. Otelló. Mind szépen terem csak az Írsai nem. Szemre jó erőben van .
2017. máj. 20. 20:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Most látom rosszul írtam ki a kérdést. Tehát miért nem terem ha mindent elkövetek?
2017. máj. 20. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Irsai Olivér,aránylag bő termő.érdekes hogy nem terem,BIZTOS HOGY AZ???

Nekem van egy Éva nevű csemege szőlőm,kb 8 éve űltettem,és az sem akar teremni ,csak egy kér szemet hoz!Az idén már kicserélem nem várok tovább.

Te is cseréldle valami jobb fajtára.

2017. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jövőre a félszálvesszőt próbáld ki, 6-7 rüggyel, nekem úgy szépen szokott teremni. (Idén nem fog, mert amit nem takart hó, az a része elfagyott.)

A net szerint az alsó rügyekből nem szokott fürtös hajtás fejlődni, ezért a rövid csapos metszés eleve egy rossz ötlet. (Én meg nem emléxem, hogy tényleg nincs-e fürt az első pár hajtáson, mert mindig félszálvesszőre metszek mindent, a mi borvidékünkön csapos metszés nem fordul elő, mióta megszűnt a fejművelés.)

2017. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ez virágot se hozott így a terméskötő felesleges
2017. máj. 22. 04:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!