Kezdőoldal » Otthon » Kert » Befolyásolja-e a búvárszivatty...

Befolyásolja-e a búvárszivattyú meghibásodását a túlterhelés? (Már, ha ilyenről beszélni lehet).

Figyelt kérdés
A második Güde búvárszivattyúm ment tönkre hirtelen, csak azt vettem észre, hogy nem folyik a víz. 5-7 m mélyen van a kútban a víz, a szivattyú még a vízszint alatt volt. Feltehetően az elvben vízhatlan szigetelésben levő elektromágnes tekercselése mehetett tönkre. Szétszedtem ugyan, de valójában érdemben nem tudtam a felépítéséből következtetni a pontos működésére, mert mintha 1 gumiszelepeket tartalmazó felső és egy alsó, de nem tökéletesen vízszigetelt kamrája lenne. A szivattyúra egy négyszög esőztető volt csatlakoztatva. Csak arra tudok gondolni, hogy a felső nyomókamrában olyan nagy lett a víznyomás, hogy a víz benyomódott az alsó kamrába, ahol már az elektromos kábel fut lefelé a mágnestekercshez (esetleg nem tökéletes tömítés mellett). Vagy rosszul gondolom ?? Érdekes módon az áramköri kismegszakító nem oldott le.

2017. máj. 21. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az esőztetőt hidroforral szokták működtetni, pont azért hogy ha kevés a viz felhasználás , a vizmű kikapcsol. A buvárszivattyút nem lehet leszűkiteni.
2017. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es válasza jó,hallgass rá.
2017. máj. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egy membrános szivattyù, a mágnes mozgazja a membránt ami nyomja a vizet. Tùlterhelheted a cső erős szűkìtèsèvel, ìgy a kamrában nagy lesz a nyomás amire a membrán dolgozik ès az átszakadhat vagy más rèszen nyomja ki a tömìtèst. Ha a tekercs jó elektromosan, akkor talán javìtható a membrán/tömìtès
2017. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szivattyú elektromosan lett működésképtelen, tehát nem a gumimembránok/tömítések mentek tönkre.
2017. máj. 22. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:

amennyiben garanciális, visszaviheted. Persze lehetséges, hogy a terhelés miatt a mágnes nem tudott megfelelően működni (pumpálni) és ez helyi túlmelegedést okozott, vagyis túlterhelődött. Egy gyengébb pontnál szakadt. Így nem feltétlen veri le a kismegszakítót; egyszerűen megszakadt az áramkör.

Most más típusú szivattyút nézzél sztem.

2017. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1 hónappal léptem túl a garanciát. Végig a 10-12°C-os vízben volt, tehát még túlmelegedés sem igen léphetett fel.
2017. máj. 22. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!