Kezdőoldal » Otthon » Kert » A vágott fü, gaz mulcsozni jó...

A vágott fü, gaz mulcsozni jó vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Gyümölcsfáim között van levagva mindnfele fű gaz egyebbek.Azzal mulcsozhatok vagy inkább azzal ne.Vki azt mondja igen vki azt hogy nem.

2017. máj. 25. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a paradicsom tövek alá szoktam tenni, eddig nem tapasztaltam hátrányát.
2017. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem a legjobb mulcs de ha nincs más akkor az is jó.
2017. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó lehet ha eltalálod a megfelelő vastagságot. Én málnatövek köré szoktam rakni.

Ha túl vékonyan rakod, kijön a gaz, ha túl vastagon, akkor berohad, erjed a közepe.

2017. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is használom, és úgy látom, hátránya is van, de fák esetén ez nem olyan nagy, mint mondjuk paradicsomnál.

Nálam rengeteg az óriási földigiliszta, és a leterített füvet behúzgálják a földbe. Sokkal többet, mint amit megesznek végül. A földbe került, meg nem evett fű elkezd komposztálódni a gyökerek közelében, ehhez egy időre kiszedi a földből a nitrogént, mint a komposztálódást gyorsító anyagot. A végén persze ez visszakerül a talajba, de egy időre a komposztálódó fű a palánták növekedését visszafogja, plusz valami káros anyag is jut a földbe, ami friss trágya esetén a kiégést okozza.


A giliszták munkájára jellemző: az első nyírást terítettem el, ahol letapostam, ott is maradt 7-8 cm vastagság.

Tegnap vittem ki új füvet, a régiből csak 0,5-2 cm maradt meg, sok helyen átlátszik a föld, és kel a gyom. Mindez úgy 40 nap alatt.

2017. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. máj. 25. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Én évek óta használom, málna és gyümölcsfák alá natur, veteményesben 1 vékony réteg komposztot rakok alá...

Nálam is sok a giliszta, csoti, meg mindenféle, az első 1-2 évben ez hátrány volt, de mivel nem ások, nem szántok, szépen beállt a természetes rend a talajban és kva bő termést hoz minden, meztelencsiga gondom volt egyedül, mint itt a faluban mindenkinek, de van 10 futókacsám, és nekik komplett labirintusrendszerük van a veteményes körül, saját kertemben mióta ők vannak, nem láttam csiguszt.

2017. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy tényleg túl vastagon nem kell rakni, mert berohad... én olyan max 5cm vastagon rakom, az pár nap alatt összeesik olyan 3cm-re, az bőven elég arra, hogy a legszárazabb nyári napokon is nyírkos a talaj alatta, nem öntözök(csak a dinnyét)
2017. máj. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!